"Nowoczesny i przyjazny hosting" to hasło przewodnie hostingodawcy Futurehost. Firma ma siedzibę w Poznaniu i - co najważniejsze - serwerownię zlokalizowaną w Lublinie. Jej oferta składa się z kilku różnych pakietów, które charakteryzuje wiele usług dodatkowych i bezpłatnych bonusów.

Dla każdego coś miłego

Futurehost dzieli swoją ofertę na 2 plany: Standard oraz Biznes+. Na te z kolei składają się 3 pakiety, z których najbogatszy ma indywidualne parametry i negocjowaną cenę. Wyraźny podział sprzyja w dokonaniu wyboru - od razu wiadomo, który z nich skierowany jest do Twoich potrzeb.

A oferty są bardzo bogate. Nawet najtańsza z możliwych konfiguracji (Hosting Standard S) zapewnia strony, domeny, bazy MySQL, konta e-mailowe i FTP bez limitów. Ponadto w cenie pakietu znajdują się certyfikaty Let's Encrypt i dyski SSD. Droższe oferują jeszcze więcej.

Ceny roczne wahają się od 147,60 do 738 zł brutto. Wspomniana wcześniej propozycja dla indywidualnego klienta może być droższa - wszystko zależy od wymagań konsumenta.

Polska siedziba i wiele bonusów

Profesjonalna serwerownia w Lublinie ma dwie niezależne linie zasilające, a technicy stacjonują na swoich stanowiskach 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pomogą oni np. w instalowaniu darmowych certyfikatów SSL. Support dostępny jest online, przez e-mail lub tradycyjnie poprzez kontakt telefoniczny. Polska lokalizacja może mieć zbawienny wpływ w razie zaistnienia ewentualnej awarii - pomoc przyjdzie znacznie szybciej niż w przypadku zagranicznych hostingów.

To, co wyróżnia hosting Futurehost, to udostępnianie usług dodatkowych i darmowych bonusów. Jest ich naprawdę sporo. 

Przez pierwszy rok oferowana jest domena.pl gratis, ale to nie wszystko. Futurehost zapewnia również ekstra bonusy w postaci Kaspersky Internet Security na 90 dni (wszystkie pakiety) oraz (nie licząc najtańszego) m.in. 5 darmowych zdjęć XL na Depositphotos czy 300 zł na pozycjonowanie od Kompan.pl. Jeszcze więcej bonusów daje topowy pakiet od Futurehost!

Futurehost okiem klienta

Przyszli klienci Futurehost mogą skorzystać z darmowego okresu testowego, który wynosi aż 14 dni. Testy przeprowadzane są bez żadnych zobowiązań. Hostingodawca skutecznie potrafi przyciągnąć użytkownika reklamą czy licznymi bonusami i cieszy sprawnym supportem.

Opinia Edo:

Dla mnie bezkonkurencyjni, z ofertą trafili moje gusta i oczekiwania idealnie.

Opinia mgr Lenartowicza:

Ogólnie ok, hosting daje rade nawet przy dużych obciążeniach, jakbym miał zmieniać to chyba jednak poszukałbym czegoś bardziej nowoczesnego, mam wrażenie ze future host nastawia się na małych klientów, a nie firmowych, ale jak mówiłem na poczatek ok

Opinia Michala:

Mam zupełnie inne doświadczenia. Serwer był wolny i ciągle problemy. Na zgłoszenia odpowiadali co prawda szybko, ale mega nieprofesjonalne było to, że cokolwiek się nie działo to wina użytkownika i hasło "mamy setki blogów na wp, każdemu działa". Od lutego mam hosting w innym miejscu. Wszystko śmiga i hula, aż przyjemnie pracować. Dalej twierdzicie, że to ja coś robiłem nie tak, że tak strona zamulała? Jednym słowem masakra. Nie polecam

Użytkownicy cenią sobie hosting w Futurehost zwłaszcza w przypadku WordPressa i wybierają go chętnie właśnie pod tę popularną platformę. Niektórzy narzekają jednak na dość wolne działanie serwera zlokalizowanego na terenie naszego kraju.

Zalety Futurehost

  • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
  • polska lokalizacja serwerów
  • wiele bonusów i rabatów na dodatkowe usługi
  • bardzo dobre wsparcie techniczne
  • szeroki wybór oferty
  • oferta PRO dla profesjonalistów (indywidualna wycena i parametry)
  • darmowy 14-dniowy okres testowy

Wady Futurehost

  • brak wsparcia SSH
  • dość wysokie ceny

Podsumowanie

Prowadzony marketing Futurehost zachęca potencjalnych użytkowników do skorzystania z jego oferty. Ogólne warunki hostingu wyglądają bardzo korzystnie, tym bardziej, że Futurehost oferuje wiele użytecznych bonusów i gratisów. Poza tym wspiera nowoczesne technologie z PHP 7.1 na czele, zapewnia dyski SSD i bezpłatne certyfikaty SSL. 

Z drugiej strony jego ceny nie są tak atrakcyjne na tle niektórych konkurentów. Jeżeli nie zależy Ci na dodatkach, z których i tak nie będziesz korzystał, to na hostdog.pl być może znajdziesz podobne oferty w niższym abonamencie.

Ocena firmy

Niezawodność
3.7
Pomoc techniczna
4.5
Staż na rynku
3
Zakres oferty
4

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.