LH.pl to jeden z największych i najstarszych hostingodawców działających na polskim rynku. Firma oferuje w naszym kraju hostingi już od 2002 roku i może pochwalić się nie tylko bardzo dużym doświadczeniem, ale i atrakcyjnymi warunkami umowy.

Atrakcyjne oferty LH.pl

Obecnie (stan na 21.03.2020) LH.pl oferuje 4 pakiety hostingów. Ich ceny w skali roku wahają się od 61,50 do 123 zł brutto. Wszystkie - prócz najtańszego - objęte są promocją -50%. Nie licząc przyznanego rabatu topowa oferta LH.pl o nazwie Apple kosztuje 246 zł z VAT, tym bardziej warto więc skorzystać z obecnej okazji!

LH.pl oferuje bardzo atrakcyjne warunki. Nawet w najtańszym hostingu Orange zapewnia m.in. nieograniczone liczby kont e-mail, FTP, MySQL, a także nielimitowany transfer. Każdy hosting jest zoptymalizowany pod niezwykle popularnego WordPressa, a usługodawca zapewnia bezpłatną migrację zarówno strony, jak i poczty. Tak naprawdę to LH.pl ma niemal wszystko (w tym spore przestrzenie - do 100 GB), oprócz SSH, który jest dostępny tylko w hostingu Apple i bezpłatnych certyfikatów SSL.

Duży sukces LH.pl w Polsce

LH.pl odniósł bardzo duży sukces w naszym kraju. Począwszy od 2002 roku zaufało mu ponad 20000 klientów, a pod względem ich liczby i przychodów plasuje się w pierwszej dziesiątce największych hostingodawców w Polsce. Na jego rynkowe wyniki miało wpływ kilka czynników.

Pierwszym jest atrakcyjna oferta z częstymi rabatami. Drugim jest polska lokalizacja serwerowni i wszystko, co z nią związane, a więc szybki i skuteczny support i kilka kanałów komunikacji. LH.pl dysponuje jednym z najnowocześniejszym Data Center w Warszawie z dwoma szafami 42U. Lokalizacja spełnia rygorystyczne standardy TIER III, a firma użytkuje 40 serwerów marki Dell i SuperMicro. Są one wyposażone w dyski SSD, 256 GB pamięci RAM i 2 procesory Intel XEON (E5 v4).

Biuro obsługi klienta LH.pl dostępne jest przez czat online, e-mail lub przez kontakt telefoniczny. Codzienne kopie bezpieczeństwa przechowywane są przez 14 dni.

Co mówią klienci o LH.pl?

LH.pl zaufali m.in. Wajnert, Merixstudio, zoom.me czy Macopedia. Przedstawiciele tych witryn zgodnie twierdzą, że hostingodawcę charakteryzuje szybkość i niezawodność serwerów, a także bardzo dobra i sprawna obsługa klienta. Wśród licznych opinii w Internecie właśnie ta ostatnia zaleta wymieniana jeszcze szczególnie często. Cieszy również polska lokalizacja.

Opinia Rafiki:

Od zawsze świadczyli profesjonalną usługę, raczej złego zdania nie można powiedzieć. Serwery ok, odpowiedzi supportu szybkie.Jedynie co to ceny mogłyby być niższe a parametry większe :) - chyba ,że coś zmienili

Opinia misza1:

Ceny przystępne, wysoka wydajność i stabilność serwerów. Panel administracyjny nie posiada zaawansowanych funkcji jak cpanel, choć jest wystarczający. W skali od 0 do 10, wystawiam ocenę 9.

Opinia mKlopocki:

Z usług lh.pl korzystam od niecałego roku (wcześniej miałem u nich domenę).

Co do jakoś usług:

- nie ładują userów na jedną maszynę, dlatego też jakość pracy jest bardzo komfortowa,

- mają własny panel, choć jak dla mnie mógłby być odrobinę bardziej rozbudowany,

- BOK odpowiada dość szybko i rzeczowo.

Użytkownicy cenią sobie również bardzo dobrą optymalizację pod WordPressa. Sam hosting LH.pl jest wysoko oceniany - na swoim Facebooku LH.pl ma średnią ocenę 4,9/5 z niemal 80 głosów (stan na 21.03.2020). Nic dziwnego, że z oferty LH.pl korzysta tak wielu klientów.

Zalety LH.pl

 • dyski SSD w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • częste promocje i upusty cenowe
 • dobre ceny pakietów
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo dobre wsparcie techniczne
 • nielimitowany transfer nawet w najtańszym pakiecie
 • hosting zoptymalizowany pod WordPressa
 • darmowy okres testowy
 • firma na rynku od 2002 roku

Wady LH.pl

 • brak certyfikatów SSL w cenie pakietu
 • wsparcie SSH tylko w pakiecie Apple

Podsumowanie

LH.pl ma bardzo dobre ceny (zwłaszcza w promocji przez pierwszy rok) i atrakcyjne warunki umowy. Pewne niedogodności, jak brak darmowych SSL można rozwiązać w łatwy sposób - opłaty za certyfikaty zaczynają się bowiem (również w promocji hostingodawcy) już od 9 zł na rok.

Niewątpliwą zaletą jest świetna obsługa klienta, nowoczesna serwerownia w Warszawie z dyskami SSD i codzienny backup przechowywany przez aż 2 tygodnie. Hosting w LH.pl powinien być brany jako jeden z pierwszych pod uwagę zwłaszcza przy stawianiu strony internetowej na WordPressie.

Ocena firmy

Niezawodność
3.1
Pomoc techniczna
3.2
Staż na rynku
3.1
Zakres oferty
3.5

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.