Rzeszowska firma Serveradmin.pl S.C. właściciel hostingów znanych pod nazwą Linuxpl działa na rynku internetowym od ponad 15 lat. Do swojej dyspozycji Linuxpl.com ma łącza o sumarycznej przepustowości 100 Gbit, które są obsługiwane przez 4 dostawców internetowych. Nad ciągłym rozwojem tej firmy hostingowej pracuje około 30 osobowa grupa osób, a hostingi Linuxpl.com zajmują obecnie 4 miejsce w Polsce pod względem ilości obsługiwanych domen ok. 210 000.

Oferta

Oferta firmy jest bardzo bogata. Począwszy od siedmiu pakietów hostingowych, w których znajdziemy również hostingi SEO i SSD, a kończąc na 3 typach serwerów VPS i 9 rodzajach serwerów dedykowanych. Firma w swojej ofercie jako jedna z nielicznych posiada pakiet hostingowy do 50 zł, który będzie idealnym wyborem dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z własną stroną w internecie.

Jakie opinie o Linuxpl mają klienci?

W internecie znajdziemy bardzo dużo opinii o hostingach Linuxpl.com i w większości są one pozytywne. Klienci cenią sobie firmę za szybką i profesjonalną pomoc techniczną oraz rzadkie awarie serwerów. Jeśli problemy z działaniem występowały to zazwyczaj były bardzo szybko usuwane. Przedsiębiorstwa, które wybierają ofertę firmy Linuxpl zazwyczaj korzystają z ich usług hostingowych bardzo długo. Szybkość działania serwerów oceniana jest również bardzo wysoko.

Negatywne opinie oczywiście również się pojawiają i najczęściej dotyczą problemów z szybką i zaawansowaną konfiguracją serwerów. Klienci narzekają również na awaryjność działania usługi backupu danych. Skarżą się również na niewielką elastyczność w przypadku chęci zmiany oferty - najczęściej trzeba decydować się na zupełnie inny pakiet.

Zalety Linuxpl.com

  • Szybki i profesjonalny support (administratorzy z zawodu oraz osoby przeszkolone w zagadnieniach hostingu)
  • dostęp SSH w standardzie oraz blokowanie dostępu do FTP
  • bardzo dobra relacja ceny do jakości
  • catch-all i aliasy pocztowe, poczta www w 4 wariantach: Squirrelmail / UebiMiau / Roundcube / AtMail,
  • cron co minutę (niektórzy dają nawet tylko co 24h)
  • instalatory: Installatron i Softaculous,
  • zaawansowane ustawienia php, aż 33 opcje

Wady Linuxpl.com

  • Lokalizacja serwerów - Niemcy i Holandia
  • Częste “zatykanie się” FTP
  • Niezbyt korzystna oferta serwerów dedykowanych

Podsumowanie

Naszym zdaniem hosting od Linuxpl.com to produkt godny polecenia. Długoletnie doświadczenie, niezbyt częste awarie serwerów oraz niezwykle szybki support to największe plusy tego hostingodawcy. Przedsiębiorcy, którzy kupią jedną z usług firmy Linuxpl najczęściej zostają z nią na długie lata oraz posiadają pozytywne opinie z jej korzystania. Największą wadą firmy jest lokalizacja serwerów, co minimalnie odbija się na pingach.

 

Ocena firmy

Niezawodność
3.8
Pomoc techniczna
3.7
Staż na rynku
4.2
Zakres oferty
4.1

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.