Smarthost to polski hostingodawca z siedzibą w Częstochowie. Oferuje pakiety porównywalne cenowo z wirtualnymi hostami działającymi poza granicami naszego kraju. W przeciwieństwie do nich, Smarthost zapewnia fizyczną lokalizację swojej serwerowni na terenie Polski. A to tylko niektóre z zalet tej firmy.

Duża liczba i jakość pakietów

Smarthost jest na rynku od kilku lat i stale rozwija swoją ofertę. Obecnie (stan na 15.03.2020) ma w swoim portfolio aż 6 różnych planów hostingowych. Ich ceny wahają się od 121,77 do 1473,54 zł brutto.

Co istotne, w każdym pakiecie - również najtańszym - usługodawca zapewnia dyski SSD, darmowe certyfikaty SSL oraz dostęp do SSH. Smarthost oferuje ponadto m.in. system anty-exploitowy, bezpłatną usługę powierzenia RODO, a także okres testowy bez opłat na 14 dni. Do dyspozycji klienta przysługuje także nielimitowany w skali miesiąca transfer danych.

Szybkie łącza o przepustowości kilku gigabitów działają w standardzie BGP-4 z własnym ASN. O szybkość hostingu dba Litespeed, Redis i NVMe.

Błyskawiczny helpdesk i nowoczesność

Smarthost chwali się "znakomitym wsparciem technicznym" i zapewnia pomoc 24 godziny na dobę. Technicy usługodawcy są dostępni pod stacjonarnymi numerami telefonicznymi, mailem, a także (w godzinach 8:00-24:00) na czacie. W związku z własną serwerownią zlokalizowaną na terenie kraju można mieć pewność szybkiej interwencji i zajęcia się ewentualnym problemem.

W hostingu wysokiej jakości nie może zabraknąć odpowiedniego narządzia do zarządzania usługami. Smarthost oferuje w swoich planach cPanel (którego jest certyfikowanym partnerem) w polskiej wersji językowej i system CloudLinux z technologią LVE. Hostingodawca wspiera najnowsze i najbardziej wydajne technologie, jak PHP 7 i HTTP/2.

Zdaniem klientów

Klienci potwierdzają - kartą przetargową hostingu w Smarthost jest intuicyjny i przejrzysty panel zarządzania, a także sprawna i szybka pomoc techniczna oraz ogólny poziom obsługi. Nie bez znaczenia jest jednoczesne oferowanie serwerów na dyskach SSD z jednoczesnym wsparciem dla SSH i certyfikatem SSL w cenie.

Opinia Anny:

To co dla mnie wyróżnia Smarthost na tle konkurencji to pomoc techniczna, która spisuje się na medal przy każdym problemie i każdej wątpliwości. Czat na stronie dostępny jest w dogodnych godzinach bo chyba aż do 23. Możliwość konwersacji z kompetentną osobą to coś z czym nie spotkałam się w innych firmach. Nie muszę wisieć na słuchawce pół godziny ani czekać 24 godziny na odpowiedz mailową. Po drugiej stronie są ludzie którzy realnie rozwiązują moje problemy w sposób natychmiastowy. Przeniesienie 2 sklepów z poprzedniego hostingu również odbyło się szybko i sprawnie. Bardzo polecam i żałuję że trafiłam do Smarthost tak pózno :) A dwóm Panom którzy dzisiaj ratowali moje strony serdecznie dziękuję – jesteście świetni :)

Opinia homika:

oho kolejna firma bez limitow dopoki nie trafisz na limit.. ktos sie jeszcze daje na to nabierac ? zablokowali mi konto bo ponoc stwarzalem zagrozenie dla ich sieci… niestety nie potrafili wskazac tego obciazenia cpu/ram… za to wiedzialem ze transfer byl spory bo prowadzielm strone z grafikami (statycznymi!).. no coz.. nie pierwszy i ostatni raz taka sytuacja… dlatego warto czytac dokladnie co jest napisane w regulaminach… aktualnei siedze w firmie z limitami transferu… no nie zgadniecie… jakos nie stworzylem jeszcze zagrozenia….

Opinia B@rtiKa:

Polecam z całą odpowiedzialnością. Wykorzystuję do stawiania WordPressów oraz stron statycznych!

Cieszy również polska lokalizacja serwerowni zwiekszająca poczucie zaufania i bezpieczeństwa u odbiorcy.

Zalety Smarthost

  • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
  • polska lokalizacja serwerów
  • wsparcie dla SSH
  • szybkość i stabilność działania
  • dobre wsparcie techniczne
  • szeroki wybór oferty
  • darmowy 14-dniowy okres testowy
  • cPanel w języku polskim

Wady Smarthost

  • dość wysokie ceny
  • rzadkie promocje

Podsumowanie

Smarthost promuje się jako tani hosting, choć jego ceny nie należą do najniższych na rynku. Na szczęście w parze z ceną idzie wysoka jakość usługi. Osoby poszukujące przede wszystkim sprawnie działającego hostingu z dobrą obsługą techniczną, a także dobrych warunków umowy, znajdą w ofercie Smarthost naprawdę interesujacą propozycję.

Ocena firmy

Niezawodność
4.6
Pomoc techniczna
4.6
Staż na rynku
3.8
Zakres oferty
4.6

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.