Gdańska firma SuperHost.pl Sp. z o.o. działa na rynku od 2003 roku. Firma zaczynała działalność od wynajmowania serwerów w dużych centrach zagranicznych. Obecnie posiada własne centrum hostingowe zlokalizowane w Trójmieście (Gdańsk). 29 lutego 2016 firma ogłosiła plan połączenia spółek (wraz z Hekkonet i Ogicom).

Jakość w stosunku do ceny na piątkę w SuperHost

Głównym punktem oferty firmy są pakiety hostingowe (trzy oferty) oraz serwery dedykowane (pięć wstępnie skonfigurowanych ofert z możliwością indywidualnego doboru parametrów),   dwie opcje hostingu VPS i serwery Reseller. Oferta firmy charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Szczególnie dobrze wypadają tu pakiety “Biznes PRO”, oraz “Biznes”. Firma oferuje również rejestrację domen oraz sklep internetowy oparty na własnej platformie (WiseShop). Do zarządzania hostingiem firma oferuje autorski panel administracyjny “WisePanel”.

Opinie o SuperHost w większości pozytywne

Opinie o firmie SuperHost jakie można znaleźć w internecie są w większości pozytywne. Klienci chwalą przede wszystkim korzystny stosunek ceny do możliwości kont hostingowych, słowa uznania zbiera też niezawodność serwerów i dobry support. Klienci doceniają również spory pakiet dodatkowych bonusów oferowanych do kont (m.in. domeny w cenie, kupony do Google Adwords, kupony na pozycjonowanie, instalatory wielu znanych skryptów open source itp.).

Oczywiście natrafić można również na negatywne opinie (wśród których przewija się głównie wątek problemów z pocztą e-mail i nieliczne przerwy w działaniu serwerów). Na dzień dzisiejszy firma obsługuje około 45 000 domen, od początku działalności liczba ta ma stałą tendencję rosnącą. Wg danych podawanych przez firmę SuperHost obsługuje ponad 11 000 klientów na 400 fizycznych serwerach. Zespół firmy stanowi około 30 osób.

Zalety SuperHost

  • serwery zlokalizowane w Polsce
  • własne nowoczesne centrum hostingowe
  • długa obecność na rynku
  • duże grono klientów (m.in. KFC, LPP, Reuters, Electrolux, Insert)
  • korzystna oferta kont hostingowych

Wady SuperHost

  • uboga oferta serwerów dedykowanych i VPS
  • autorski panel administracji i webmail, bez możliwości korzystania ze innych rozwiązań (np. DirectAdmin, Roundcube)

Podsumowanie

Firma SuperHost wydaje się być dobrym wyborem jako dostawca hostingu. Oferuje korzystne pakiety hostingowe, posiada własne, zlokalizowane w Polsce centrum hostingowe. Dobrą jakość świadczonych usług potwierdzają przeważnie pozytywne opinie klientów o firmie.

Jednak dla bardziej wymagających użytkowników szukających serwerów dedykowanych i VPS oferta SuperHost może okazać się zbyt uboga.

 

Ocena firmy

Niezawodność
3.4
Pomoc techniczna
3.7
Staż na rynku
3.8
Zakres oferty
1

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.