Neteasy.pl to marka należąca do easy.things zajmująca się - nie licząc kont hostingowych i resellerskich - hostingiem SEO i serwerami VPS. Firma zarządza także polskimi i zagranicznymi domenami. Jak prezentują się jej usługi hostingu, z którymi wystartowała w 2007 roku?

Spora oferta neteasy.pl

Marka neteasy.pl oferuje 3 pakiety hostingu www, hostingu reseller i hostingu SEO. Ten pierwszy dostępny jest w niskich cenach.

Do wyboru masz pakiety small, medium oraz large w cenie od niecałych 61 do niemal 184 zł brutto. Niezależnie od dokonanego wyboru, otrzymasz nielimitowany transfer, domeny, konta e-mailowe oraz bazy MySQL. Wszystko to na dyskach SSD i z bezpłatnym certyfikatem SSL (Let's Encrypt).

Dość niespotykaną u innych zaletą jest możliwość wykupienia oferty w formie abonamentu. Zamiast płacić za całość z góry (choć opłata roczna jest teraz - stan na 09.07.2020 - w promocji), to w zależności od preferencji możesz wybrać opłatę miesięczną, kwartalną lub nawet półroczną.

Technologia neteasy.pl

Do Twojej dyspozycji przewidziano 8 wersji PHP do wyboru (5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2 lub 7.3), autoinstalator skryptów, dowolną ilość kont FTP czy obsługę .htaccess/mod_rewrite. Otrzymujesz też dostęp do zadań crona. Hostingodawca chwali się szybkimi dyskami SSD, na których utrzymuje m.in. bazy danych, co ma zapewnić wysoką wydajność i szybkość strony. Brakuje jednak wsparcia dla SSH.

Wg zapewnień neteasy.pl dane jego klientów przechowywane są w najlepszych serwerowniach nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. W razie ewentualnej awarii do Twojej dyspozycji służy całodobowy support w systemie ticketów.

Ciekawie wygląda panel Direct Admin z autorskimi modyfikacjami, który jest teraz jeszcze wygodniejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak to wszystko działa, neteasy.pl proponuje darmowy test swojego hostingu na 7 dni.

neteasy.pl okiem klienta

Hostingodawca zbiera bardzo pochlebne opinie na swój temat. Jego klienci chwalą sobie m.in. szybkość hostingu www i reseller, a także sprawną pomoc techniczą poprzez tickety. Nie bez znaczenia jest również możliwość rozbicia ceny rocznego pakietu na 12 miesięcy.

Opinia M Bondbug:

mam wordpressa z około 50 tys. odsłon miesięcznie i neteasy sprawuje się bardzo dobrze, strona generuje się szybko, żadnych przestojów.

Opinia cvxxx:

Mam konto w neteasy.pl od jakiegos czasu, jestem bardzo zadowolony.

Maja bardzo fajny panel, banalnie sie dodaje domeny, subdomeny, bazy, itp.

Wszystko dziala jak nalezy.

Na plus rowniez bardzo fachowy i szybki kontakt z supportem - tickety.

Dla mnie rowniez duzym plusem jest system platnosci kwartalnych i obsluga paypala.

Opinia elpav:

Mam vpsik i jestem zadowolony.

Support rewelacyjny, admin odpowiada nawet o 2 w nocy, czyli w okresie mojej wzmożonej pracy :)

Sporadycznie pojawiają się negatywne głosy. Najczęściej dotyczą stabilności serwerów (zdarzają się błędy 500 przy większych serwisach), ale support szybko i sprawnie odpowiada na wołanie o pomoc.

Opinia bestos:

Nie polecam, opłata za rok z góry to chwyt. Gdyby tylko była opłata za miesiąc, nie posiedział bym tu dłużej. Czekam do Września i sajonara...

Zalety neteasy.pl

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • bardzo dobre wsparcie techniczne
 • bardzo dobre ceny
 • nielimitowane konta e-mail, FTP, domeny i bazy danych w każdym planie
 • częste promocje i rabaty
 • darmowy 7-dniowy okres testowy
 • firma na rynku od 2007 roku
 • możliwość miesięcznego, kwartalnego i półrocznego opłacania oferty
 • polska lokalizacja serwerów...

Wady neteasy.pl

 • ...lecz część danych zlokalizowana jest poza krajem w UE
 • brak wsparcia SSH
 • sporadyczne problemy ze stabilnością serwerów

Podsumowanie

Firma neteasy.pl oferuje bardzo ciekawe formy hostingu www, reseller czy SEO. Jej ceny są bardzo przystępne, a poziom oferowanych usług zadziwiająco wysoki. Relacja jakości do ceny jest bardzo dobra!

Nie bój się rzadkich przypadków awarii czy innych problemow technicznych - support odpowie na wezwanie nawet w nocy!

 

Ocena firmy

Niezawodność
4.2
Pomoc techniczna
5
Staż na rynku
5
Zakres oferty
4.2

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.