Unixstorm świadczy usługi hostingowe od 2006 roku. To właśnie wtedy UnixStorm.org rozdzielił się od istniejącego wówczas przez 3 lata najpopularniejszego polskiego serwisu poświęconego Linuxowi - linuxstorm.org. Unixstorm pozostał wierny swoim korzeniom i oferuje obecnie liczne serwery oparte Linuxie. Na co mogą liczyć jego klienci?

Niespotykanie szeroki wybór

Unixstorm oferuje obecnie (stan na 15.03.2020) aż 9 różnych planów podzielonych na Pakiety START, BIZNES oraz MAX. W każdym z nich znajdują się oferty w 3 różnych konfiguracjach. Na uwagę zasługują ich atrakcyjne ceny, które zaczynają się już od niecałych 25 zł z VAT na rok, a kończą na nieco ponad 350 zł brutto. Uwaga - to ceny standardowe, ale tylko teraz możesz je zamówić w rabatem wynoszącym -50%! Oznacza to, że w najniższej możliwej konfiguracji opłata roczna wyniesie jedyne 12,30 zł z VAT.

Hostingodawca stawia nie tylko na ilość, ale także na jakość. Unixstorm dysponuje dyskami SSD + SAS w każdej, nawet najtańszej ofercie. Dla najbardziej wymagających użytkowników możliwe jest przejście na usługę VPS opartą w 100% na dyskach SSD. Bogatsze oferty z serii BIZNES i MAX zapewniają nielimitowane bazy danych MySQL i konta mailowe oraz od 200 do nawet 1000 GB miesięcznego transferu.

Polski hosting

Unixstorm ma ogromne doświadczenie w branży hostingów. Jego serwery działają od początku XXI wieku, a dla wielu bardzo dużą zaletą będzie fakt polskiej lokalizacji serwerowni Unixstorm. Jego katowickie Centrum Danych 3SF jest największe na Śląsku i spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa TIER III i TIER II dotyczące budowy i bezpieczeńtwa.

Polski nie znaczy gorszy - hostingodawca korzysta wyłącznie z mocnych serwerów renomowanych marek IBM i Dell, które są wyposażone m.in. w 8 rdzeni Intel Xeon i minimum 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Unixstorm zapewnia także wsparcie 24 godziny na dobę, a kontakt z technikami możliwy jest drogą telefoniczną, mailową i poprzez formularz. Kopie bezpieczeństwa wykonywane są co 7 dni i przetrzymywane do 4 tygodni wstecz.

Co mówią klienci Unixstorm?

Unixstorm ma tysiące zadowolonych klientów nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Z oferty tego hostingodawcy korzystają nie tylko osoby prywatne, ale i firmy czy instytucje państwowe.

Opinia kkw:

Korzystam od 2012 r. dla celów hostowania mniejszych stron i jestem zadowolony. Od czasu do czasu trafiam na jakąś promocję obniżającą koszt przedłużenia. Firma co 2 lata (?) aktualizuje limity konta. W panelu można włączyć certyfikat Let's Encrypt. Dużą dla mnie zaletą jest możliwość połączenia się z serwerem via ssh (pakiety Biznes).

Opinia xylenne:

Hosting bez użyteczny. Co by się nie zrobiło to od razu przekracza się dopuszczalne obciążenie. Nie ważne czy instalujecie Wordpressa czy zwykła wizytówkę od razu pojawia się mail o blokadzie strony za przekroczenie obciążenia. Skrypty z ich dedykowanego automatu instalują się w błędnych folderach co też generuje obciążenie i mają oczywiście pretensje do klienta za złą konfigurację ich automatu. To pierwszy hosting w którym spotykam się z takim ograniczeniem. Na co mi serwer na którym nic nie mogę zrobić ?

Opinia Mion:

Kontakt z BOK jest dobry. Do tego hosting umożliwia łączenie z SSH co daje do dyspozycji PHP 7 CLI , więc na hostingu współdzielonych można pobawić się kompozerem dla pakietów php.

Klienci cieszą się z konkurencyjnych cen, dobrego supportu i bardzo dużego wyboru tego doświadczonego hostingodawcy.

Zalety Unixstorm

 • dyski SSD w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo szeroki wybór oferty
 • częste promocje i upusty cenowe
 • dobre ceny pakietów
 • dobre wsparcie techniczne
 • duże limity tranferu miesięcznego
 • firma na rynku od 2006 roku

Wady Unixstorm

 • brak certyfikatów SSL w cenie pakietu
 • wsparcie SSH tylko w Pakietach BIZNES
 • bezpłatny okres testowy tylko w Pakietach START i MAX

Podsumowanie

Unixstorm z jednej strony dba o bezpieczeństwo i stabilność swoich usług, z drugiej strony jego hosting nie zapewnia darmowego certyfikatu SSL. Ten kosztuje dodatkowe 72,57 zł brutto na jedną domenę. Na szczęście ceny pakietów Unixstorm (zwłaszcza w obecnej - stan na 15.03.2020) z promocją -50% z nawiązką nadrabiają tę niedogodność.

W Unixstorm każdy znajdzie coś dla siebie - mali blogerzy czy właściciele niewielkich stron internetowych mogą skorzystać z bardzo tanich Pakietów START. Osoby ceniące sobie najlepsze technologie z wsparciem SSH na czele wybiorą z pewnością któryś z 3 Pakietów BIZNES. Z kolei klienci ceniący sobie przede wszystkim duże pojemności i transfer miesięczny (odpowiednio nawet 120 i 1000 GB) zainteresują się Pakietami MAX.

Ocena firmy

Niezawodność
3.8
Pomoc techniczna
4.7
Staż na rynku
4.8
Zakres oferty
4.2

Komentarze