Unixstorm świadczy usługi hostingowe od 2006 roku. To właśnie wtedy UnixStorm.org rozdzielił się od istniejącego wówczas przez 3 lata najpopularniejszego polskiego serwisu poświęconego Linuxowi - linuxstorm.org. Unixstorm pozostał wierny swoim korzeniom i oferuje obecnie liczne serwery oparte Linuxie. Na co mogą liczyć jego klienci?

Niespotykanie szeroki wybór

Unixstorm oferuje obecnie (stan na 15.03.2020) aż 9 różnych planów podzielonych na Pakiety START, BIZNES oraz MAX. W każdym z nich znajdują się oferty w 3 różnych konfiguracjach. Na uwagę zasługują ich atrakcyjne ceny, które zaczynają się już od niecałych 25 zł z VAT na rok, a kończą na nieco ponad 350 zł brutto. Uwaga - to ceny standardowe, ale tylko teraz możesz je zamówić w rabatem wynoszącym -50%! Oznacza to, że w najniższej możliwej konfiguracji opłata roczna wyniesie jedyne 12,30 zł z VAT.

Hostingodawca stawia nie tylko na ilość, ale także na jakość. Unixstorm dysponuje dyskami SSD + SAS w każdej, nawet najtańszej ofercie. Dla najbardziej wymagających użytkowników możliwe jest przejście na usługę VPS opartą w 100% na dyskach SSD. Bogatsze oferty z serii BIZNES i MAX zapewniają nielimitowane bazy danych MySQL i konta mailowe oraz od 200 do nawet 1000 GB miesięcznego transferu.

Polski hosting

Unixstorm ma ogromne doświadczenie w branży hostingów. Jego serwery działają od początku XXI wieku, a dla wielu bardzo dużą zaletą będzie fakt polskiej lokalizacji serwerowni Unixstorm. Jego katowickie Centrum Danych 3SF jest największe na Śląsku i spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa TIER III i TIER II dotyczące budowy i bezpieczeńtwa.

Polski nie znaczy gorszy - hostingodawca korzysta wyłącznie z mocnych serwerów renomowanych marek IBM i Dell, które są wyposażone m.in. w 8 rdzeni Intel Xeon i minimum 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Unixstorm zapewnia także wsparcie 24 godziny na dobę, a kontakt z technikami możliwy jest drogą telefoniczną, mailową i poprzez formularz. Kopie bezpieczeństwa wykonywane są co 7 dni i przetrzymywane do 4 tygodni wstecz.

Co mówią klienci Unixstorm?

Unixstorm ma tysiące zadowolonych klientów nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Z oferty tego hostingodawcy korzystają nie tylko osoby prywatne, ale i firmy czy instytucje państwowe.

Opinia kkw:

Korzystam od 2012 r. dla celów hostowania mniejszych stron i jestem zadowolony. Od czasu do czasu trafiam na jakąś promocję obniżającą koszt przedłużenia. Firma co 2 lata (?) aktualizuje limity konta. W panelu można włączyć certyfikat Let's Encrypt. Dużą dla mnie zaletą jest możliwość połączenia się z serwerem via ssh (pakiety Biznes).

Opinia xylenne:

Hosting bez użyteczny. Co by się nie zrobiło to od razu przekracza się dopuszczalne obciążenie. Nie ważne czy instalujecie Wordpressa czy zwykła wizytówkę od razu pojawia się mail o blokadzie strony za przekroczenie obciążenia. Skrypty z ich dedykowanego automatu instalują się w błędnych folderach co też generuje obciążenie i mają oczywiście pretensje do klienta za złą konfigurację ich automatu. To pierwszy hosting w którym spotykam się z takim ograniczeniem. Na co mi serwer na którym nic nie mogę zrobić ?

Opinia Mion:

Kontakt z BOK jest dobry. Do tego hosting umożliwia łączenie z SSH co daje do dyspozycji PHP 7 CLI , więc na hostingu współdzielonych można pobawić się kompozerem dla pakietów php.

Klienci cieszą się z konkurencyjnych cen, dobrego supportu i bardzo dużego wyboru tego doświadczonego hostingodawcy.

Zalety Unixstorm

 • dyski SSD w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo szeroki wybór oferty
 • częste promocje i upusty cenowe
 • dobre ceny pakietów
 • dobre wsparcie techniczne
 • duże limity tranferu miesięcznego
 • firma na rynku od 2006 roku

Wady Unixstorm

 • brak certyfikatów SSL w cenie pakietu
 • wsparcie SSH tylko w Pakietach BIZNES
 • bezpłatny okres testowy tylko w Pakietach START i MAX

Podsumowanie

Unixstorm z jednej strony dba o bezpieczeństwo i stabilność swoich usług, z drugiej strony jego hosting nie zapewnia darmowego certyfikatu SSL. Ten kosztuje dodatkowe 72,57 zł brutto na jedną domenę. Na szczęście ceny pakietów Unixstorm (zwłaszcza w obecnej - stan na 15.03.2020) z promocją -50% z nawiązką nadrabiają tę niedogodność.

W Unixstorm każdy znajdzie coś dla siebie - mali blogerzy czy właściciele niewielkich stron internetowych mogą skorzystać z bardzo tanich Pakietów START. Osoby ceniące sobie najlepsze technologie z wsparciem SSH na czele wybiorą z pewnością któryś z 3 Pakietów BIZNES. Z kolei klienci ceniący sobie przede wszystkim duże pojemności i transfer miesięczny (odpowiednio nawet 120 i 1000 GB) zainteresują się Pakietami MAX.

Ocena firmy

Niezawodność
3.8
Pomoc techniczna
4.7
Staż na rynku
4.8
Zakres oferty
4.2

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.