Nazwa.pl to krajowy lider usług hostingu i rejestracji domen. Firmie zaufało od 1997 roku przeszło milion klientów, którzy zarejestrowali w tym czasie 4 mln domen i przeszło 0,5 mln usług hostingowych. Nazwa.pl może pochwalić się bardzo dobrą ofertą. Czego mogą spodziewać się jej przyszli klienci?

3 atrakcyjne oferty hostingu

Nazwa.pl oferuje tylko 3 pakiety hostingu www, co na tle większości konkurencji nie jest czymś nadzwyczajnym. Można nawet powiedzieć, że proponuje bardzo skromny wybór. Nazwa.pl celuje jednak nie w ilość, a w jakość.

W ten sposób do dyspozycji klienta pozostają 3 atrakcyjne pakiety w cenie od 123 do 452 zł brutto na rok. Nawet najtańszy z nich zapewnia aż 100 GB pojemności konta, nielimitowany transfer, konta e-mail czy domeny. Nieograniczone są również konta FTP. W hostingu nazwa.pl można zamówić opcjonalnie dedykowany adres IP, który zwiększa roczne wydatki o kilkadziesiąt złotych.

Hostingodawca wspiera najnowsze technologie, takie jak PHP 7, Perl, Python, MariaDB czy HTTP/2.

Polski, największy i bezpieczny hosting

Serwery obsługujące strony internetowe, bazy danych, pocztę e-mail i kopie zapasowe mieszczą się w dwóch oddzielnych Data Center zlokalizowanych w Krakowie i Warszawie. Spełniają one najwyższe normy bezpieczeństwa TIER III i TIER IV. Posiadają ponadto certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001. Kolejne dwa profesjonalne DC znajdują się we Frankfurcie i Amsterdamie i wszystkie są ze sobą połączone bardzo szybkim światłowodem.

O bezpieczeństwo danych w nazwa.pl dbają macierze RAID i wykonywane raz na dobę kopie bezpieczeństwa. Backupy wszystkich danych przechowywane są w oddalonym o kilkaset kilometrów zapasowym Data Center, do którego spływają za pomocą światłowodu.

W nazwa.pl wsparcie techniczne zapewniane jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kontakt możliwy jest poprzez infolinię telefoniczną, czat online i e-mail.

nazwa.pl pod lupą klientów

Hostingodawca znany jest z niezawodności i bezpieczeństwa swoich usług hostingowych. Również "na papierze" bardzo dobrze wygląda kwestia supportu, choć w sieci nie brakuje niepochlebnych opinii na temat wsparcia technicznego. Nazwa.pl oferuje dobre warunki, jednak momentami szwankuje ich realizacja. 

Opinia Mion:

Kolejny kontaktowy  "BOK'"  >:(

---

A jeszcze dodam, że mają tak słaby ten system kontakowy, że po wysłaniu e-maila i drugiego z "wezwaniem do odpowiedzi" na pierwszego  hehe w końcu jestem ich klientem  nie dostałem żadnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia z nadaniem NR roboczego titketu

---

17:48 i nadal zero odpowiedzi na pytania zadane rano   ...

Opinia Olgierda K.:

Jak w tytule to najszybszy hosting z jakiego korzystałem. Nie rozumiem tych wszystkich narzekań na firmę. Ale w sumie na każdego można coś złego napisać i myślę że to wpisy ze strony mniejszej konkurencji którą nazwa.pl zostawiła daleko daleko w tyle.

Opinia Marcina M.:

Jestem mile zaskoczony, opinie były różne ale to chyba konkurencja hejtuje bo mnie nazwa jeszcze nie zawiodła

Opinia Marka T.:

Usługi drogie, dużo dodatkowych opłat, jeśli domena jest zarejestrowana poza nazwa.pl. Pomoc techniczna, tak, jak ktoś wspominał, ma się wrażenie, że wiekszość osób ma za zadanie zniechęcić klienta do dalszej wymiany maili. Zdawko we odpowiedzi, bez chęci rozwiązania problemu.

Nie polecam. Korzystam bardzo długo, nie mam czasu się przenieść, ale znowu mam z nimi problemy, więc w końcu to zrobię.

Klienci skarżą się na politykę firmy, która z racji swojej wielkości na polskim rynku usług hostingowych może sobie - mówiąc kolokwialnie - na wiele pozwolić. Można odnieść wrażenie, że firma nie stara się już tak bardzo o klienta wierząc, że ten i tak przedłuży umowę na kolejny rok.

Zalety nazwa.pl

 • darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • wsparcie dla SSH
 • wysoki poziom bezpieczeństwa
 • szybkość i stabilność działania
 • duże pojemności serwerów
 • opcjonalny dedykowany adres IP
 • firma na rynku od 1997 roku
 • lider na polskim rynku hostingu (co - na ironię - może oznaczać wadę)

Wady nazwa.pl

 • brak dysków SSD
 • brak tańszych i skromniejszych pakietów
 • stosunkowo częste problemy z obsługą klienta
 • nie do końca przyjazny panel administracyjny

Podsumowanie

Nazwa.pl to znana marka na rynku i niemalże monopolista. Jak to zwykle z największymi graczami bywa (i to w każdej branży), również działania i tej firmy nie do końca mogą być proklienckie. Hostingodawca broni się jednak swoją bogatą ofertą, choć z drugiej strony brakuje w niej taniego pakietu dla najmniej potrzebujących. 

Jeżeli celujesz w znane i duże hostingi, to nazwa.pl pewnie będzie jedną z pierwszych opcji do przemyślenia. Pamiętaj jednak, że będziesz tylko jednym z miliona klientów nazwa.pl, więc może zdarzyć się, że technicy nie rozwiążą błyskawicznie Twojego problemu. 

Ocena firmy

Niezawodność
3.4
Pomoc techniczna
5
Staż na rynku
5
Zakres oferty
5

Komentarze