Nazwa.pl to krajowy lider usług hostingu i rejestracji domen. Firmie zaufało od 1997 roku przeszło milion klientów, którzy zarejestrowali w tym czasie 4 mln domen i przeszło 0,5 mln usług hostingowych. Nazwa.pl może pochwalić się bardzo dobrą ofertą. Czego mogą spodziewać się jej przyszli klienci?

3 atrakcyjne oferty hostingu

Nazwa.pl oferuje tylko 3 pakiety hostingu www, co na tle większości konkurencji nie jest czymś nadzwyczajnym. Można nawet powiedzieć, że proponuje bardzo skromny wybór. Nazwa.pl celuje jednak nie w ilość, a w jakość.

W ten sposób do dyspozycji klienta pozostają 3 atrakcyjne pakiety w cenie od 123 do 492 zł brutto na rok. Nawet najtańszy z nich zapewnia aż 100 GB pojemności konta, nielimitowany transfer, konta e-mail czy domeny. Nieograniczone są również konta FTP. W hostingu nazwa.pl można zamówić opcjonalnie dedykowany adres IP, który zwiększa roczne wydatki o kilkadziesiąt złotych.

Hostingodawca wspiera najnowsze technologie, takie jak PHP 7, Perl, Python, MariaDB czy HTTP/2.

cloud hosting w nazwa

Polski, największy i bezpieczny hosting

Serwery obsługujące strony internetowe, bazy danych, pocztę e-mail i kopie zapasowe mieszczą się w dwóch oddzielnych Data Center zlokalizowanych w Krakowie i Warszawie. Spełniają one najwyższe normy bezpieczeństwa TIER III i TIER IV. Posiadają ponadto certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001. Kolejne dwa profesjonalne DC znajdują się we Frankfurcie i Amsterdamie i wszystkie są ze sobą połączone bardzo szybkim światłowodem.

W 2019 roku Ministerstwo Cyfryzacji uznało nazwa.pl za Operatora Usługi Kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski. Potwierdza to spełnianie przez firmę najwyższych standardów technologicznych dotyczących świadczonych usług. Dla klientów niewątpliwą dodatkową gwarancją jakości jest uzyskany przez spółkę certyfikat ISO 27001.

Nazwa.pl świadczy usługi hostingowe w technologii cloud. Hosting w chmurze - rozwiązanie nowoczesne, które przewyższa tradycyjny hosting swoją jakością i zaawansowaniem. Działająca w chmurze strona internetowa wyświetlana jest przy użyciu kilkuset serwerów, a nie jednego serwera, jak w hostingu tradycyjnym. Praca strony www na kilkuset serwerach daje niesamowite możliwości skalowania usługi, nieporównywalnie wyższą szybkość działania stron internetowych oraz możliwość reagowania na ewentualne awarie w ułamkach sekund. Strony WWW, korzystające z hostingu typu cloud w nazwa.pl działają więc z maksymalną dostępną szybkością, niezależnie od pory dnia i nocy.

Serwery tworzące chmurę nazwa.pl wyposażone zostały w ultra szybkie procesory Intel Xeon, taktowane zegarem 5 GHz. Klienci mają do dyspozycji maksymalną moc obliczeniową równą 4 vCPU, a zastosowanie szybkich dysków Intel Optane z technologią 3D XPoint i dużej ilości pamięci RAM na serwerach umożliwia płynną obsługę nawet największych aplikacji WWW i sklepów internetowych już w najtańszym pakiecie hostingowym z oferty nazwa.pl

O bezpieczeństwo danych w nazwa.pl dbają macierze RAID i wykonywane raz na dobę kopie bezpieczeństwa. Backupy wszystkich danych przechowywane są w oddalonym o kilkaset kilometrów zapasowym Data Center, do którego spływają za pomocą światłowodu.

W nazwa.pl wsparcie techniczne zapewniane jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kontakt możliwy jest poprzez infolinię telefoniczną, czat online i e-mail.

nazwa.pl pod lupą klientów

Hostingodawca znany jest z niezawodności i bezpieczeństwa świadczonych przez siebie usług. Bardzo dobrze wygląda również kwestia supportu - klienci mają do dyspozycji możliwość całodobowego kontaktu telefonicznego z pracownikami Obsługi Klienta nazwa.pl do tego kontakt email oraz możliwość skorzystania z czatu. Czas oczekiwania na połączenie telefoniczne na ogół nie przekracza 1 minuty, a w przypadku kontaktu przez email - na odpowiedź średnio czekamy kilkanaście minut, bez względu na to czy to zwykły pracujący dzień, czy może dzień wolny lub też - środek nocy.

Opinia Michała K.:

Przeniosłem moją stronę z serwera konkurencyjnej dużej firmy (wordpress + woocommerce). Na razie muszę powiedzieć, że jest bardzo dobrze, bo jak na poprzednim serwerze sypało mi błędami w godzinach kiedy miałem najwięcej klientów w sklepie (tak do 19) to tutaj wszystko śmiga bez problemowo i jestem dlatego zadowolony. Tylko nie mogę wybrać odpowiedniej oferty - wziąłem hosting w chmurze 100 gb. Pierwszy rok taniutko, potem będzie koło 200 zł więc i tak dobrze. Dotychczas płaciłem 2x tyle.

Opinia Jurka M.:

Opinią podzielę się odnośnie certyfikatu SSL jaki kupiłem w nazwa Otóż jest to certyfikat wildcard, dla subdomen, które chciałem zabezpieczyć na hostingu. Pomoc techniczna z firmy nazwa wykonała praktycznie wszystko za mnie, pozostawiając mi już działający certyfikat i skonfigurowaną stronę (blog). Polecam bez dwóch zdań.

Opinia Olgierda K.:

Jak w tytule to najszybszy hosting z jakiego korzystałem. Nie rozumiem tych wszystkich narzekań na firmę. Ale w sumie na każdego można coś złego napisać i myślę że to wpisy ze strony mniejszej konkurencji którą nazwa.pl zostawiła daleko daleko w tyle.

Opinia Marcina M.:

Jestem mile zaskoczony, opinie były różne ale to chyba konkurencja hejtuje bo mnie nazwa jeszcze nie zawiodła

 

Zalety nazwa.pl

 • darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • darmowy okres testowy - 30 dni
 • serwery 5 GHz na serwerach + dyski Intel Optane
 • technologia Memcached, HTTP/2, PHP/Perl/Python
 • polska lokalizacja serwerów
 • wsparcie dla SSH
 • wysoki poziom bezpieczeństwa
 • szybkość i stabilność działania
 • możliwość uruchamiania aplikacji Node.js
 • duże pojemności serwerów
 • opcjonalny dedykowany adres IP
 • firma na rynku od 1997 roku
 • łącza światłowodowe o prędkości 200 Gbps

Wady nazwa.pl

 • brak serwerów dedykowanych w ofercie
 • brak darmowych domen

Podsumowanie

Nazwa.pl to znana marka na rynku i lider technologiczny. Mocną stroną hostingodawcy jest jego kompleksowa oferta, w której znajdziemy serwery www, domeny, certyfikaty SSL, usługi backupu danych w chmurze i wiele więcej. Początkujący jako minus mogą postawić brak darmowej domeny, ale nie przejmujcie się w dzisiejszych czasach jest ona bardzo tania.

Jeżeli celujesz w znane i duże hostingi, to nazwa.pl pewnie będzie opcją do przemyślenia. Pamiętaj jednak, że będziesz jednym z setek tysięcy zadowolonych klientów tej firmy, więc może zdarzyć się, że technicy nie rozwiążą natychmiast Twojego problemu. Czasami będzie trzeba zaczekać nawet 20 minut... :)

Ocena firmy

Niezawodność
5
Pomoc techniczna
5
Staż na rynku
5
Zakres oferty
4.8

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.