Hostovita to nowoczesna firma hostingowa obecna na rynku od 2015 roku. W swojej ofercie posiada pakiety hostingu SSD, WordPress, a także serwery VPS i nie tylko. Czy warto skorzystać z usług marki Hostovita?

Dobra jakość w dobrej cenie

Obecnie (stan na 19.06.2020) Hostovita oferuje 3 pakiety hostingu internetowego opartego na dyskach SSD. Ich nazwy są dość nietuzinkowe - Idealny, Słodki i Ostry nie mówią zbyt wiele. Co w nich otrzymasz?

Hostovita zapewnia we wszystkich planach nielimitowane bazy danych i konta FTP, ogranicza jednak np. konta mailowe oraz domeny (maksymalnie odpowiednio 50 oraz 20). W zamian w 2 ostatnich pakietach otrzymasz nielimitowaną pojemność konta i transfer miesięczny! To wszystko w cenie od 50 do 180 zł brutto na rok. A to nie wszystko!

Bezpieczeństwo to podstawa

Mimo niskich cena Hostovita nie zapomniała o odpowiednim zabezpieczeniu swoich usług. W każdym pakiecie otrzymasz bezpłatny certyfikat SSL oraz dostęp do SSH. Hostovita przeprowadza codzienne kopie bezpieczeństwa z ostatniego tygodnia, a pomoc techniczna została udostępniona przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dedykowany support dostępny jest tylko mailowo, choć na stronie internetowej usługodawcy do Twojej dyspozycji przeznaczono również czat online. Masz uczulenie na bezpieczeństwo swoich danych? Te znajdują się po sąsiedzku, w polskiej serwerowni!

Hostovita zdaniem klientów

Ocena poziomu usług oferowanych przez Hostovita na jej Facebooku wynosi 4,6/5, choć składa się ze stosunkowo nielicznych głosów (podobnie jak 5/5 w Google Opinie).

Większość opinii jest bardzo pozytywnych. Klienci usługodawcy cenią sobie m.in. atrakcyjne ceny (również na odnowieniu), dobry support i polskie serwery z dyskami SSD.

Opinia Damiana N.:

Bardzo dobry kontakt i pełen profesjonalizm przy współpracy.

Opinia taymer1409:

(...)Na przykład wybrałem/ wybrałam hosting https://hostovita.pl/, potem proanalizowałam opinie w internecie i zadecydowałem/ zadecydowałam, że mi odpowiada. Oprócz tego maja dobre wsparcie techniczne. Problem ze stroną nie ma żadnych.

Zalety Hostovita

  • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
  • polska lokalizacja serwerów
  • wsparcie dla SSH
  • szybkość i stabilność działania
  • bardzo dobre ceny
  • nielimitowany pojemność i transfer (pakiety Słodki i Ostry)
  • darmowy 14-dniowy okres testowy
  • hosting SSD, WordPress i VPS

Wady Hostovita

  • ograniczone konta e-mail oraz domeny
  • dedykowany support jedynie przez e-mail

Podsumowanie

Hostovita ma kilka nieocenionych atutów. Kusi bardzo dobrą ceną, codziennymi kopiami zapasowymi i pojemnością konta, a także nielimitowanym transferem. Jej serwerownie w Polsce są wyposażone w szybkie dyski SSD, a nawet najtańszy pakiet za 50 zł brutto rocznie zapewnia darmowe certyfikaty SSL i SSH.

Zamawiając hosting u Hostovity musisz jednak przyjąć ograniczoną liczbę kont e-mail i domen, nawet w jej topowej ofercie. Niektórym może nie odpowiadać kontakt mailowy w razie awarii, ale Hostovita znana jest z porządnych i stabilnych serwerów, a także raczej rzadkich problemów technicznych.

Ocena firmy

Niezawodność
5
Pomoc techniczna
4
Staż na rynku
4
Zakres oferty
5

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.