Zenbox.pl to pierwszy usługodawca w Polsce oferujący hosting w chmurze. Firmę powstałą w 2012 roku charakteryzuje m.in. wysoki poziom bezpieczeństwa, poziom obsługi i zaawansowana technologia. A to tylko niektóre z licznych zalet zenbox.pl.

Co oferuje zenbox.pl?

Od pewnego czasu zenbox.pl oferuje (stan na 15.03.2020 r.) 3 plany hostingów w cenie od 344,40 do 688,80 zł brutto. Nowa oferta zastąpiła 4 starsze pakiety. Każdy z nich zapewnia szybkie dyski SSD, wsparcie dla SSH i bezpłatne certyfikaty SSL. Ale znakiem rozpoznawczym hostingu w zenbox.pl jest unikalne podejście do transferu miesięcznego.

Zenbox.pl oferuje nielimitowany transfer w skali miesiąca (nawet w najtańszym planie Hosting Firma 10k), nakłada za to inne limity w postaci liczby unikalnych użytkowników. Jak sama nazwa najniższego pakietu sugeruje, jest to 10 tysięcy UU. Droższe oferty mają limit do 25 i 50 tysięcy unikalnych użytkowników. Podsumowując - transfer w zenbox.pl jest ograniczony nie w zużytych GB, lecz w liczbie UU.

Znakomite wsparcie

Zenbox.pl ma serwery w Polsce. Są to serwerownie zlokalizowane w Warszawie i Poznaniu, a sama firma chwali się bardzo dobrze działającym supportem. Hosting w zenbox.pl spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, na co wpływ mają m.in bezpłatne certyfikaty SSL. Nawet jeżeli dojdzie do awarii, to nie ma powodów do obaw - hostingodawca zapewnia tworzenie 4 kopii bezpieczeństwa w skali doby, a więc co 6 godzin! Umożliwia ponadto przywrócenie dowolnych plików czy katalogów do 7 dni wstecz.

Oferowane usługi to jedno, ale ich realizacja to już inna para kaloszy. Jednak i na tym polu zenbox.pl ma powody do dumy - zapewnia pomoc techniczną przez 24 godziny na dobę. Na swojej stronie internetowej podkreśla swoją "najlepszą obsługą klienta w branży". O bezpieczeństwa danych i poprawne działanie serwerów dba 27 techników, którzy odpowiadają swoim klientom średnio co 7 minut. Z oferty zenbox.pl korzysta ponad 39 tysięcy użytkowników.

zenbox.pl okiem klienta

Zenbox.pl cieszy się dobrymi opiniami wśród swoich klientów. Na swojej stronie na Facebooku ma (stan na 15.03.2020 ocenę 4,7/5. Ta wysoka nota jest średnią z aż 200 głosów! Klienci cenią sobie m.in. wysoki poziom bezpieczeństwa (serwery w Polsce i liczne zabezpieczenia hostingów) i wsparcie techniczne.

Opinia Anny:

Korzystałam z różnych hostingów i dla mnie jako dla właścicielki dużego bloga nie czuję większych różnic technicznych pomiędzy poszczególnymi hostingami (np. różnic w szybkości strony), ale uważam, że ZENBOX MA NAJLEPSZYCH PRACOWNIKÓW POMOCY TECHNICZNEJ!!!! Odpowiadają błyskawicznie, świetna komunikacja z klientem i przede wszystkim rewelacyjnewsparcie techniczne.

Opinia Przemo:

Hmmm, u mnie wszystko ok. Z komunikacją z nimi również nie ma problemu. W wielu sprawach idą na rękę w przeciwieństwie do jednej z firm, która sprzedała bez słowa moją domenę zawierającą moje imię i nazwisko. Nie wiem, jacyś strasznie przewrażliwieni jesteście na swoim punkcie.

Opinia jacekes:

Generalnie zenbox ma u mnie do tej pory wielki minus jeśli chodzi o bezproblemowość działania usługi. Jest to szczególnie denerwujące, jeśli ktoś tak jak ja chce pracować nad blogiem nie zastanawiając się nad kwestiami technicznymi a jedynie nad tym jak pisać dobre teksty.

Hosting w zenbox.pl jest wysoko oceniany nie tylko przez indywidualnych użytkowników. Jest również doceniany przez serwisy branżowe - został m.in. dwukrotnie wyróżniony (lipiec, grudzień) w 2018 roku przez redakcję PC World.

Zalety zenbox.pl

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • wsparcie dla SSH
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo dobre wsparcie techniczne
 • częste promocje
 • darmowy 14-dniowy okres testowy
 • gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni
 • firma na rynku od 2012 roku

Wady zenbox.pl

 • stosunkowo mała pojemność serwerów
 • dość wysokie ceny
 • transfer ograniczony do liczby UU na miesiąc

Podsumowanie

Wysoka jakość obsługi, częste akcje promocyjne i bardzo wysoki poziom obsługi - to główne, choć nie wszystkie walory hostingu w zenbox.pl. Z elastycznych usług hostingodawcy będą zadowolone zwłaszcza te osoby, które cenią sobie ponad wszystko bezpieczeństwo i szybki, profesjonalny support. Zenbox.pl może nie należy do najtańszych hostingów, ale - jak to zwykle bywa - za wysoką jakość trzeba nieco dopłacić.

Ocena firmy

Niezawodność
3.8
Pomoc techniczna
3.8
Staż na rynku
3
Zakres oferty
3.8

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.