Webd.pl to serwis specjalizujący się w oferowaniu usług hostingowych, a jego właścicielem jest Globtel Internet. Firma ma długie tradycyjne - powstała bowiem w 2001 roku i od samego początku jej priorytetem było zapewnienie usług na najwyższym poziomie. A jak jest w praktyce?

Dla każdego coś miłego na webd.pl!

Na webd.pl znajdziesz naprawdę szeroki wybór ofert hostingu www. Możesz wybrać jeden spośród szerściu pakietów w cenie od 49,90 do 749,90 zł w skali roku. Dla wielu sporą zaletą może być oferowanie hostingu w formie abonamentu (do wyboru: na miesiąc, kwartał lub pół roku) - nie musisz więc płacić za cały rok z góry. Wybierając jednak wariant na 6 lub 12 miesięcy oszczędzasz odpowiednio 1 lub 2 miesiące!

Najczęściej wybieranym planem - jak informuje hostingodawca - jest pakiet Large, w którym otrzymasz m.in. dysk o wielkości 200 GB, nielimitowany transfer, a także po 100 kont baz danych MySQL, kont FTP i obsługiwanych domen. To wszystko za 149,90 zł w płatności jednorazowej. Niestety, w żadnym z pakietów (nawet najdroższym) nie znajdziesz darmowych certyfikatów SSL (ceny od 49,90 zł na rok), dysków SSD czy dostępu do SSH. Szkoda!

Co na zapleczu webd.pl?

Nawet najtańszy pakiet zapewnia wsparcie PHP7 i MySQL 5, blokady i filtry antyspamowe czy Cron Jobs Manager. Darmowa pomoc techniczna dostępna jest przez e-mail lub po zalogowaniu na webd.pl w godzinach 8:00-16:00 (dni powszednie) i w soboty od 8:30-15:00. W tygodniu dłużej działa Biuro Obsługi Klienta (do 19:00 - również telefonicznie i przez fax), lecz i ono nie jest dostępne w niedzielę.

Monitorowanie samych serwerów trwa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Webd.pl zapewnia tworzenie kopii bezpieczeństwa aliasów i filtrów, baz danych MySQL, a także całego serwisu www. Obecnie Twoje dane i cała strona internetowa mieści się w stołecznej serwerowni.

Webd.pl - ocena klientów

W sieci znajdziesz liczne opinie na temat webd.pl. Część internautów twierdzi, że oferta hostingodawcy nie sprawdzi się w przypadku profesjonalistów, którzy mają duże witryny internetowe i - co za tym idzie - spore potrzeby i wymagania. Najbardziej kąśliwe komentarze dotyczą supportu. Webd.pl ma też stosunkowo niską notę na swoim profilu FB - tylko 3,7 na podstawie około 40 ocen (stan na 24.06.2020). Z drugiej strony użytkownicy cenią sobie dobre ceny i szeroki wybór oferty.

Opinia Michu:

Generalnie polecam, stosunek cena/jakość jest idealny, nigdy nie miałem problemów z dostępnością swoich treści, kontakt z obsługą jest błyskawiczny i rzetelny. Domeny tez wykupuję głównie przez nich.

Opinia Mateusza:

Bardzo dobry hosting. Za tę cenę nic lepszego raczej nie znajdziecie. Na każde moje pytanie, nawet laickie odpowiadali w ciągu kilku minut. Polecam!

Opinia Adama:

Korzystam od wielu lat i naprawdę polecam. Ceny o wiele niższe niż u konkurencji a wydajność znakomita. Szczegolnie polecam obsługę klienta, która szybko i chętnie zawsze udziela pomocy.

Opinia Roberta:

3 lata u nich i wystarczy. Fatalne wsparcie. Wacet wyraźnie znudzony po 3 min czyćirytację w jego głosie. Na fantastico wiekszość skryptów nie działą, mimo iż support zapewnia że pracuje nad tym (3 lata?). Zmieniam szybko. Taniej nie znaczy lepiej

Opinia Dariusza:

Hosting bardzo niestabilny i bardzo ograniczony. Administratorzy wprowadzają modyfikacje do twojej strony, pluków htaccess oraz praw plików bez informowania użytkownika, który płaci za konto a pomoc techniczna odbiega od standardów - zwalanie winy na użytkownika w pierwszej kolejności a niżeli popatrzenie gdzie może być problem. Ale czego się można spodziewać z taką tenę

Zalety webd.pl

  • polska lokalizacja serwerów
  • bardzo dobre ceny
  • szeroki wybór oferty
  • opłata na rok, półrocze, kwartał lub miesiąc do wyboru
  • spory transfer (pakiety Extra i Extra Pro)
  • firma na rynku od 2001 roku

Wady webd.pl

  • brak darmowych certyfikatów SSL
  • brak dysków SSD
  • brak wsparcia dla SSH
  • przeciętne wsparcie techniczne

Podsumowanie

Dla wielu brak darmowych certyfikatów SSL, SSH i dyskow SSD jednocześnie przekreśli ofertę webd.pl. Hostingodawca zachęca jednak potencjalnych klientów atrakcyjnymi cenami i naprawdę sporym wyborem hostingu www.

Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań, to webd.pl będzie dobrym wyborem. W przeciwnym razie dokładnie porównaj oferty hostingu na hostdog.pl, zanim dokonasz ostatecznego wyboru!

Ocena firmy

Niezawodność
3.7
Pomoc techniczna
3.3
Staż na rynku
5
Zakres oferty
3

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.