OVH to globalny hostingodawca, który świadczy usługi na całym świecie. Zaufało mu już przeszło 1,5 mln klientów, co czyni go jednym z największych graczy na rynku. OVH oferuje nie tylko usługi hostingu, ale także produkuje swoje własne serwery i zarządza niemal 30 centrami danych.

Światowy potentat

OVH jest największym hostingodawcą w Europie i trzecim na świecie. Świadczy usługi również na polskim rynku serwerów. Obecnie (stan na 04.04.2020) oferuje 4 różne pakiety hostingu www. Każdy z nich (nawet najtańszy za niecałe 10 zł brutto miesięcznie) zapewnia nieograniczony transfer i wspiera PHP 7.3. W ofercie OVH dostaniesz moduły WordPress, PrestaShop (idealne rozwiązanie dla sklepu online), Drupal i Joomla!

Mimo swojej bardzo mocnej pozycji, OVH nie spoczywa na laurach i dba o atrakcyjność oferty. Dla każdego planu przewidziano pożądane darmowe certyfikaty SSL (Let's Encrypt), które w dzisiejszych czasach są niemal koniecznością. W zależności od potrzeb OVH oferuje pakiety z przestrzenią od 10 do nawet 500 GB.

Oprócz hostingu www, OVH świadczy również usługi m.in. VPS, e-mail czy rejestracji domen.

OVH to nie kolos na glinianych nogach

Kiedy padają serwery OVH, przestaje działać Internet. Hostingodawca utrzymuje 300 tysięcy serwerów w 27 centrach danych zlokalizowanych na całym świecie. OVH charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i do sytuacji skrajnie kryzysowych dochodzi raczej rzadko.

Zapewnia ochronę przed atakami DDoS i dostęp do witryny nawet w przypadku ataku, a dzięki wspomnianym wcześniej certyfikatom Let's Encrypt strona www jest szyfrowana. Ponadto OVH umożliwia samodzielne przywrócenie kopii bezpieczeństwa z gwarancją back-upu na 1, 2, a nawet 3 dni wstecz! Co więcej, w autorskim panelu klienta można pokusić się o przywrócenie kopii strony sprzed 1 czy 2 tygodni, lecz bez gwarancji powodzenia ze strony hostingodawcy.

W razie większych trudności OVH proponuje kontakt telefoniczny (tylko w dni robocze) lub mailowy ze swoimi wykwalifikowanymi technikami.

Klienci o OVH

Właściciele hostingów www w OVH cenią sobie przede wszystkim stabilność serwerów i wysoką jakość usług. Z drugiej strony pojawiają się dość liczne głosy o przeciętnym supporcie - Biuro Obsługi Klienta OVH Polska często nie reaguje zbyt szybko. Ponadto hosting www OVH wymieniany jest jako stosunkowo drogi i mający pewne ograniczenia.

Opinia Kaziu:

Mam w OVH serwer dedykowany Kimsufi w serwerowni pod Paryżem - uptime ponad 600 dni - mam ten serwer 7 lat i chyba nigdy nie był offline. Posiadam również VPS SSD 1 w DC WAW i również mogę polecić, jak na VPS za 14 zł spisuje się świetnie.

Opinia theqkash:

Moje ostatnie pół roku z firmą OVH wyglądało tak:

- przez problem z systemem rejestracji domen straciłem bezpowrotnie dwie domeny, które chciałem w ovh zarejestrować, support nic sobie z tego nie zrobił (nawet nie padło przepraszam), napisałem reklamację na support, padło przepraszam i tyle - na przepraszam czekałem w sumie prawie 3 tygodnie.

- był problem z odnowieniami domen, nie dało się tego zrobić, domena klienta wygasła i nie mieliśmy możliwości jej odnowić w zasadzie przez 3 dni.

- SYS: padło api i nie dało się przenosić adresów. Dzwoniłem do Kanady, problemu przez telefon nie załatwili, odpisali tydzień później że nie mieli czasu, ale że problem już rozwiązany. W międzyczasie, nazajutrz,  jak się już zaczęło dać przenosić to naliczyło mi kilkukrotnie opłaty za nieudane przenosiny dla dodatkowych adresów IP, opłaty udało się znieść w zasadzie w przeddzień blokady usług po 3 dniach czekania na reakcję supportu, przy przedłużaniu nadal naliczało za jeden adres, ponagliłem support w tej sprawie tydzień temu i nadal nie jest chyba załatwione...

Więc w zasadzie wychodzi na to, że jak wszystko działa to jest dobrze, ale jak zacznie się coś sypać i trzeba wsparcia supportu to może być katastrofa. 

Opinia Pawel_15:

Pod takie małe strony hobbystyczne oparte na czymś lekkim takie hostingi jak OVH zazwyczaj się sprawdzają.

Pod bardziej zaawansowane rozwiązania bierze się w innych firmach (nie w masówkach) za trochę większe pieniądze.

Pod biznes bierze się już naprawdę mocny hosting albo VPS czy dedyka jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Zalety OVH

 • darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • trzeci największy hostingodawca na świecie
 • szybka i bezpieczna sieć światłowodowa
 • wspieranie nowoczesnych technologii (np. PHP 7, HTTP/2, Python itp.)
 • możliwość przywrócenia kopii bezpieczeństwa z poziomu panelu
 • firma na rynku od 1999 roku

Wady OVH

 • zagraniczna lokalizacja serwerów
 • kulejące wsparcie techniczne
 • dość wysokie ceny
 • dyski SSD tylko w jednym planie
 • brak wsparcia dla SSH

Podsumowanie

OVH to światowy potentant usług hostingowych (www, VPS itp.) działający również na terenie Polski. Ma sporo zalet, ale również kilka istotnych wad. Jeżeli szukasz hostingu świadczonego przez znaną, dużą i cenioną markę kosztem wyższej ceny, to OVH będzie jednym z lepszych wyborów. Tym bardziej, że hostingodawca dba o wysoki poziom bezpieczeństwa i oferowanych usług. Pamiętaj jednak, że w przypadku ewentualnej awarii jesteś jednym z wielu tysięcy klientów, którym technicy OVH nie będą w stanie udzielić szybkiej pomocy.

Ocena firmy

Niezawodność
4.3
Pomoc techniczna
2.7
Staż na rynku
4.3
Zakres oferty
3.5

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.