Marka Hostinger powstała w 2011 roku, a jej początki sięgają 2004 roku, kiedy to w Kownie na Litwie założono spółkę Hosting Media. Obecnie obsługuje ona ponad 29 mln klientów w 178 krajach. Jak prezentuje się oferta litewskiego hostingodawcy w Polsce?

Atrakcyjne ceny i rabaty

Hostinger oferuje obecnie (stan na 24.03.2020) 3 plany hostingu www w cenie 29,40, 82,20 i 131,88 zł brutto na rok. To bardzo niskie stawki, biorąc pod uwagę całkiem niezłe warunki. Nie licząc najtańszego pakietu (w którym brak dostępu do SSH) usługodawca zapewnia m.in. miesięczny transfer, konta FTP i e-mail bez limitów. Z kolei każdy hosting działa na dyskach SSD, a topowa oferta ma również w cenie gwarantowane certyfikaty SSL.

Niskie ceny Hostingera to zasługa licznych promocji i rabatów. W zależności od wybranego pakietu, hostingodawca przecenia go od 78 do nawet 90%! Promocja trwa przez pierwszy rok trwania umowy, a cena wraca do standardowego pułapu po odnowieniu. Firma może pochwalić się rozbudowanym panelem administratora oraz intuicyjnym kreatorem stron internetowych.

Hostinger oferuje - prócz hostingu www - również hosting w chmurze i VPS.

Jakość hostingu wg internautów

Obecne ceny (zwłaszcza w promocji) Hostingera są atrakcyjne, ale czy niskie ceny wpływają na jakość oferowanej usługi?

Hostinger chwali się dostępnością supportu 24 godziny na dobę (czat na żywo) przez 365 dni w roku. Ponadto dokonuje codzienne kopie bezpieczeństwa. Obsługa klienta wygląda więc całkiem solidnie, przynajmniej "na papierze". Coraz częściej bowiem internauci narzekają na BOK, które nie odpisuje zbyt szybko, a czasami nawet w ogóle. Co więcej, na forum hostingodawcy niejednokrotnie znikały w dziwnych okolicznościach niewygodne tematy podejmowane przez jego klientów.

Opinia JJay:

To prawda. Posty znikają, mój temat o tym, że Hostinger niesprawiedliwie blokuje strony, strona z skryptami PHP 'leżała'.

monamo.pl:

Na hostinger.pl mam konto Hosting Biznes, na sklepie aktywnych jest ponad 2 tysiące pozycji. Jeśli chodzi o mulenie jakoś nie bardzo mi się wydaje, że strona jest zamulona, znam bardziej zamulone strony. Zamulenia wiążą się czasem ze zbyt dużą ilością klientów na sklepie, lub zwyczajnie wchodzących ciekawskich ( mam czasem takie wejścia po kilka tysięcy ludzi na raz).

Opinia kori:

beznadziejny hosting, blokują/usuwają konta
na żadnym hoście nie było tak tragicznie jak u nich

absolutnie żadnego info o blokadzie na mail, dopiero w panelu po zalogowaniu
brak możliwość korekty, bo blokują dostęp do konta, zamiast zablokować widoczność strony

W supporcie nie pomaga zagraniczna lokalizacja, gdyż serwerownie Hostingera znajdują się poza granicami Polski. Wg wielu wsparcie techniczne jest piętą achillesową Hostingera, choć jego klienci doceniają optymalizację hostingu pod WordPressa.

Zalety Hostinger

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • dobre ceny pakietów
 • częste promocje i upusty cenowe
 • firma na rynku od 2011 roku
 • gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni
 • przyjazny i rozbudowany panel administratora
 • kreator stron www

Wady Hostinger

 • zagraniczna lokalizacja serwerów
 • kulejące wsparcie techniczne
 • brak wsparcia SSH w pakiecie Hosting Simple
 • stosunkowo mała pojemność serwerów

Podsumowanie

Kreator stron internetowych - reklamowany przez Hostingera jako najlepszy na rynku - a także potrójna optymalizacja pod WordPressa to świetna wiadomość dla blogerów i małych witryn www. W Hostingerze możesz założyć swoją pierwszą stronę internetową nawet jeżeli jesteś kompletnym laikiem. Za usługę nie wydasz sporej gotówki, przynajmniej przez pierwsze 12 miesięcy.

Jeżeli jednak prowadzisz rozbudowaną stronę, np. sklep internetowy i masz znacznie większe wymagania - w tym bardzo szybki support - to poszukaj innych hostingów na hostdog.pl, które mogą lepiej trafić w Twoje potrzeby. 

Ocena firmy

Niezawodność
4.3
Pomoc techniczna
4
Staż na rynku
4.4
Zakres oferty
4.2

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.