Thecamels to hostingodawca proponujący nie tylko hosting www - w jego ofercie znajdziesz również domeny, komercyjne SSL czy VPS. Czy warto skorzystać z usług tej firmy? Oto najmocniejsze i najsłabsze strony Thecamels.

Niezły wybór ofert

Firma Thecamels oferuje obecnie (stan na 19.06.2020) 4 różne pakiety hostingu www. W każdym przypadku usługodawca zapewnia szybkie dyski SSD i ochronę przed malware. W zależności od wybranego hostingu, cena waha się od 97,17 do nawet 650,67 zł brutto. Należy docenić obecność darmowych certyfikatów SSL (Let's Encrypt) nawet w najtańszych konfiguracjach, niestety nawet w topowej odsłonie hostingu Thecamels zabrakło wsparcia dla SSH.

Thecamales promuje zwłaszcza pakiet o nazwie Normal, który - według samego usługodawcy - jest najbardziej opłacalny. Za 159 zł netto (195,57 zł z VAT) dostaniesz w nim m.in. 20 GB powierzchni NVMe SSD, 200 GB transferu na miesiąc czy bezpłatny certyfikat SSL i HTTP/2. Ponadto bazy danych, konta e-mail oraz domeny są tu bez limitu.

Thecamels = bezpieczeństwo danych

Jak już wcześniej wspomniano, każdy hosting www Thecamels posiada Let's Encrypt, ale opcjonalnie możesz dokupić komercyjne SSL w cenie od nieco ponad 60 do nawet niemal 1500 zł brutto. Thecamels zapewnia ochronę przed malware i bardzo dobre wsparcie techniczne przez całą dobę. Pomoc udzielana jest poprzez panel użytkownika (cPanel) i telefonicznie.

Duże wrażenie robi podejście do tematu kopii zapasowych przez Thecamels. Backup dokonywany jest codziennie, a kopie przetrzymywane są w 3 różnych lokalizacjach. Backup możliwy jest do 30 dni wstecz niezależnie od posiadanego pakietu hostingu.

Thecamels stawia także na wydajność, nie tylko w kwestii dyskow SSD. Usługodawca wspiera najnowsze wersje PHP - jego domyślną wersją na posiadanych serwerach jest 7.3, który jest prawie czterokrotnie szybszy od wersji PHP 5.x! Thecamels wspiera technologię HTTP/2, co pozwala na oszczędność transferu i szybsze wczytywanie się stron internetowych.

Co sądzą internauci o Thecamels?

Thecamels może pochwalić się świetną oceną w Google Opinie - aż 4,9/5 z ponad 60 głosów (stan na 19.06.2020). Klienci firmy cenią sobie przede wszystkim bardzo dobrą jakość oferowanych usług.

Opinia agressiva:

Gdybym miała opisać nasze ostatnie przygody z hostingiem - również wspomniałabym o TheCamels.org w samych dobrych słowach. Jestem zachwycona. Klienci również.

Opinia Ka. Ter:

Z tak szybkimi odpowiedziami nie spotkałem się jeszcze nigdy wcześniej u żadnego dostawcy usług - prędzej nadejdzie odpowiedź z TheCamels niż dodzwonisz się do konsultanta u swojego operatora. Firma z ludzką twarzą, gdzie odpowiedzi nie są zautomatyzowane, a każda sprawa jest naprawdę indywidualnie traktowana. Przeniosłem już jeden hosting, startuję z kolejnym. Póki co bez najmniejszych rozczarowań, jedynie super niespodzianka na początek współpracy. Polecam

Opinia Max S.:

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - migracja strony i domeny ze starego hostingu bezproblemowa, kontakt z pomocą techniczną sprawny i przyjemny :) Oby tak dalej :)

Zdarzają się też negatywne opinie, ale są one w zdecydowanej mniejszości. Dotyczą one głównie problemów technicznych u hostingodawcy.

Zalety Thecamels

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo dobre wsparcie techniczne
 • codzienna kopia bezpieczeństwa przechowywana w 3 miejscach przez 30 dni
 • darmowa migracja darmowy
 • 14-dniowy okres testowy
 • ochrona przed malware w każdym planie

Wady Thecamels

 • zagraniczna lokalizacja serwerów
 • stosunkowo mała pojemność serwerów
 • brak wsparcia SSH
 • przeciętne ceny

Podsumowanie

Thecamels oferuje porządny hosting www na dyskach SSD. Niezależnie od wysokości opłacanych rachunków, otrzymasz bardzo dobre wsparcie techniczne i bezpłatne certyfikaty SSL. Usługodawca ceni sobie bezpieczeństwo, stąd znaczne zabezpieczenia backupów, a także ochrona przed malware. Niektórych może jednak razić europejska lokalizacja serwerów (głównie we Finlandii).

Firma dba też o wydajność, stąd obecność m.in. dysków SSD, HTTP/2 czy PHP w wersji 7.3. Oferta Thecamels nie jest ani najtańsza, ani najdroższa, ale z pewnością warta jest rozważenia!

Ocena firmy

Niezawodność
4.2
Pomoc techniczna
5
Staż na rynku
3.5
Zakres oferty
4.3

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.