Thecamels to hostingodawca proponujący nie tylko hosting www - w jego ofercie znajdziesz również domeny, komercyjne SSL czy VPS. Czy warto skorzystać z usług tej firmy? Oto najmocniejsze i najsłabsze strony Thecamels.

Niezły wybór ofert

Firma Thecamels oferuje obecnie (stan na 19.06.2020) 4 różne pakiety hostingu www. W każdym przypadku usługodawca zapewnia szybkie dyski SSD i ochronę przed malware. W zależności od wybranego hostingu, cena waha się od 97,17 do nawet 650,67 zł brutto. Należy docenić obecność darmowych certyfikatów SSL (Let's Encrypt) nawet w najtańszych konfiguracjach, niestety nawet w topowej odsłonie hostingu Thecamels zabrakło wsparcia dla SSH.

Thecamales promuje zwłaszcza pakiet o nazwie Normal, który - według samego usługodawcy - jest najbardziej opłacalny. Za 159 zł netto (195,57 zł z VAT) dostaniesz w nim m.in. 20 GB powierzchni NVMe SSD, 200 GB transferu na miesiąc czy bezpłatny certyfikat SSL i HTTP/2. Ponadto bazy danych, konta e-mail oraz domeny są tu bez limitu.

Thecamels = bezpieczeństwo danych

Jak już wcześniej wspomniano, każdy hosting www Thecamels posiada Let's Encrypt, ale opcjonalnie możesz dokupić komercyjne SSL w cenie od nieco ponad 60 do nawet niemal 1500 zł brutto. Thecamels zapewnia ochronę przed malware i bardzo dobre wsparcie techniczne przez całą dobę. Pomoc udzielana jest poprzez panel użytkownika (cPanel) i telefonicznie.

Duże wrażenie robi podejście do tematu kopii zapasowych przez Thecamels. Backup dokonywany jest codziennie, a kopie przetrzymywane są w 3 różnych lokalizacjach. Backup możliwy jest do 30 dni wstecz niezależnie od posiadanego pakietu hostingu.

Thecamels stawia także na wydajność, nie tylko w kwestii dyskow SSD. Usługodawca wspiera najnowsze wersje PHP - jego domyślną wersją na posiadanych serwerach jest 7.3, który jest prawie czterokrotnie szybszy od wersji PHP 5.x! Thecamels wspiera technologię HTTP/2, co pozwala na oszczędność transferu i szybsze wczytywanie się stron internetowych.

Co sądzą internauci o Thecamels?

Thecamels może pochwalić się świetną oceną w Google Opinie - aż 4,9/5 z ponad 60 głosów (stan na 19.06.2020). Klienci firmy cenią sobie przede wszystkim bardzo dobrą jakość oferowanych usług.

Opinia agressiva:

Gdybym miała opisać nasze ostatnie przygody z hostingiem - również wspomniałabym o TheCamels.org w samych dobrych słowach. Jestem zachwycona. Klienci również.

Opinia Ka. Ter:

Z tak szybkimi odpowiedziami nie spotkałem się jeszcze nigdy wcześniej u żadnego dostawcy usług - prędzej nadejdzie odpowiedź z TheCamels niż dodzwonisz się do konsultanta u swojego operatora. Firma z ludzką twarzą, gdzie odpowiedzi nie są zautomatyzowane, a każda sprawa jest naprawdę indywidualnie traktowana. Przeniosłem już jeden hosting, startuję z kolejnym. Póki co bez najmniejszych rozczarowań, jedynie super niespodzianka na początek współpracy. Polecam

Opinia Max S.:

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - migracja strony i domeny ze starego hostingu bezproblemowa, kontakt z pomocą techniczną sprawny i przyjemny :) Oby tak dalej :)

Zdarzają się też negatywne opinie, ale są one w zdecydowanej mniejszości. Dotyczą one głównie problemów technicznych u hostingodawcy.

Zalety Thecamels

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo dobre wsparcie techniczne
 • codzienna kopia bezpieczeństwa przechowywana w 3 miejscach przez 30 dni
 • darmowa migracja darmowy
 • 14-dniowy okres testowy
 • ochrona przed malware w każdym planie

Wady Thecamels

 • zagraniczna lokalizacja serwerów
 • stosunkowo mała pojemność serwerów
 • brak wsparcia SSH
 • przeciętne ceny

Podsumowanie

Thecamels oferuje porządny hosting www na dyskach SSD. Niezależnie od wysokości opłacanych rachunków, otrzymasz bardzo dobre wsparcie techniczne i bezpłatne certyfikaty SSL. Usługodawca ceni sobie bezpieczeństwo, stąd znaczne zabezpieczenia backupów, a także ochrona przed malware. Niektórych może jednak razić europejska lokalizacja serwerów (głównie we Finlandii).

Firma dba też o wydajność, stąd obecność m.in. dysków SSD, HTTP/2 czy PHP w wersji 7.3. Oferta Thecamels nie jest ani najtańsza, ani najdroższa, ale z pewnością warta jest rozważenia!

Ocena firmy

Niezawodność
3.9
Pomoc techniczna
4.5
Staż na rynku
3.2
Zakres oferty
3.9

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.