Hekkonet to firma hostingowa z wieloletnim stażem - jest obecna na rynku już od 2007 roku. Jej głównym celem jest zapewnienie stabilnie działających usług na wysokim poziomie i kompleksowego wsparcia technicznego. Jak jest w rzeczywistości?

Oferta Hekko

Hekko oferuje obecnie (stan na 19.06.2020) 4 plany hostingowe w cenie od niecałych 74 do prawie 123 zł brutto na rok. Warto zaznaczyć, że są to ceny promocyjne - w standardzie hosting www od Hekko jest droższy o 24-80%. Tak - właśnie teraz możesz zamówić roczny hosting Hekko taniej o aż 80%! Co jednak dostaniesz w zamian?

Nie licząc najtańszego pakietu Hosting Student (choć i ten zapewnia szybsze strony dzięki technologii HTTP/2 i nielimitowany transfer) otrzymasz dostęp do SSH, darmowe certyfikaty Let's Encrypt i możliwość darmowej rejestracji domeny.pl. W 2 najdroższych planach możesz liczyć ponadto m.in. na rozszerzony backup i antyDDoS, SEO monitoring w gratisie czy migrację strony i poczty e-mail za darmo.

Oferta Hekko jest skierowana ku różnym użytkownikom. Oto podział jego pakietów:

 • Hosting Student - do nauki/dla studentów
 • Hosting Start - dla mikrofirmy/blogera
 • Hosting Biznes - dla firmy/sklepu online
 • Hosting Pro - dla większej firmy

Hekko stawia na technologię

Hekko korzysta z serwerów o dużej mocy renomowanych firm - Supermicro, IBM i TYAN. Hostingodawca chwali się elastycznością i wysoką jakością w połączeniu z niskimi cenami.

Do Twojej dyspozycji przeznaczono również panel klienta Direct Admin, a dzięki zaawansowanym technologiom Twoje strony będą działać bardzo szybko. Hekko wspiera m.in. HTTP/2, LiteSpeed i MariaDB.

Nie musisz martwić się o pomoc techniczną! Hekko zapewnia szybki i profesjonalny support, a jego wykwalifikowani konsultanci są do Twojej dyspozycji poprzez infolinię. Przynajmniej tak reklamuje się sam hostingodawca. Jak jest w rzeczywistości?

Hekko okiem klienta

Ostatnie miesiące nie są łaskawe dla Hekko. Klienci coraz częściej skarżą się na awarie i niezbyt efektywną pomoc techniczną - oto przykładowe opinie z pierwszej połowy 2020 roku.

Opinia Adama B.:

Odkąd Hekko.pl wykupiło Biznes-Host, a stało się to ok. rok temu, miało już z 5 awarii, które blokowały nasze serwisy po 1-2 dni. Nie można się do nich dodzwonić bo nie odbierają telefonów. Nie ma człowieka na dyżurze. Każą pisać maile, na które odpisują np. po 24 godzinach. Automaty na telefonach proszą o pozostawienie wiadomości, ale automat cały czas mówi i nie można takiej wiadomości zostawić. To nie jest od teraz. Taka sytuacja jest od roku. Wynosimy się od nich jak najszybciej. Piszę tę wiadomość 9.05.2020. Uciekajcie stąd bo będziecie mieli przestoje i nikt nie będzie o Was dbał.

Opinia Andrzeja B.:

Do tej pory miałem Hekko za solidną firmę. Do tej pory! Okazuje się, że opłacony hosting można wyłączyć ot, tak sobie! Ktoś wyłącza stronę pomimo, że do końca terminu jest prawie dwa miesiące!(...)

Takich głosów na temat Hekko jest coraz więcej. Wcześnie znacznie częściej spotykane były pozytywne opinie, jak np. poniższe.

Opinia Nmar:

Mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia z ta firmą. Korzystałem z vps (ostatecznie wybrałem jednak sldc) aktualnie mam tam tylko hosting, wszystko ok, strona śmiga tak samo szybko jak na vps, szybka pomoc, mają fajną promocję z 50% zniżką, opłaca się wziąć jakąś usługę na kilka ms lub rok. Do vps-ów oferują tez darmowy dns z panelu (panel solusvm). Ogólnie wszystko ok, także polecam.

Opinia exec:

Ja krótko powiem, że wróciłem do aktywności w sieci i swój projekcik trzymam na hekko.pl. Wciąż podtrzymuje swoją wcześniejszą opinię i polecam. Nie mam większych zastrzeżeń.

Zalety Hekko

 • darmowe certyfikaty SSL w każdym planie (nie licząc najtańszego)
 • wsparcie dla SSH (nie licząc najtańszego planu)
 • szybkość (pełne HTTP/2 i LiteSpeed + MariaDB)
 • częste promocje i upusty cenowe
 • dobre ceny pakietów
 • kreator stron internetowych
 • rozszerzony backup (z 14 do 28 dni) w 2 najdroższych planach
 • firma na rynku od 2007 roku

Wady Hekko

 • coraz częstsze problemy techniczne
 • dedykowana infolinia tylko w 2 najdroższych planach
 • brak dysków SSD

Podsumowanie

Kiedyś to było! Obecnie Hekko nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem swoich klientów, którzy coraz częściej i głośniej piszą o problemach technicznych trapiących hostingodawcę. Jakby tego było mało, tak reklamowana przez niego szybka i sprawna obsługa klienta nie działa zbyt efektywnie.

Hosting Hekko broni się jednak (przynajmniej "na papierze") m.in. stosunkowo dobrymi cenami (zwłaszcza po rabatach), a także bezpłatnymi certyfikatami Let's Encrypt i wsparciem SSH niemal w każdym pakiecie. Trudno jednak obecnie polecić z czystym sumieniem usługi Hekko.

Ocena firmy

Niezawodność
2.7
Pomoc techniczna
2.7
Staż na rynku
5
Zakres oferty
5

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.