Webh.pl to silnie rozwijający się dostawca hostingu. W jego ofercie znajdziesz m.in. serwery VPS (Linux i Windows) oraz serwery dedykowane. Webh.pl działa na rynku od 2007 roku, jest więc doświadczonym hostingodawcą. Na co możesz liczyć w jego ofercie?

Liczy się jakość, nie ilość

A dokładniej - pojedynczej ofercie. Webh.pl oferuje obecnie (stan na 24.06.2020) tylko jeden pakiet hostingu w chmurze na dyskach SSD, wyraźnie skupiając się na jednej i porządnej usłudze, przy czym szerszy wybór oferuje w hostingu VPS. Jak to wygląda w praktyce?

Propozycja hostingu od webh.pl kosztuje rocznie 199 zł brutto. Możesz też zamówić usługę na 2 lata, co kosztuje łącznie 349 zł z VAT - jest więc sporo taniej niż w przypadku 2 indywidualnych umów rocznych. A dlaczego miałbyś od razu decydować się na dwuletnią umowę?

Hosting webh.pl oferuje bowiem bardzo dobre parametry. Otrzymasz w cenie bezpłatne certyfikaty SSL i dostęp SSH, a także 50 GB przestrzeni na dyskach SSD. Nie jest to może najwyższa wartość, ale w zamian dostaniesz nielimitowany transfer. Bez limitu są także domeny, konta e-mail i konta FTP. Nieźle!

Innowacyjne podejście webh.pl

Serwery webh.pl są bardzo elastyczne - w zależności od obciążenia strony internetowe parametry będą skalowane do 4 vCPU (8 GB RAM) i to w cenie usługi. Standardowo hostingodawca gwarantuje 1 vCPU i 2 GB RAM. Dodatkowo - również bez dodatkowych opłat - webh.pl gwarantuje inteligentne skalowanie zasobów przez 72 godziny w miesiącu.

Kolejna innowacja to wykonywanie kopii bezpieczeństwa co godzinę. Backupy są przechowywane na 21 dni wstecz. Zarządzanie i przeglądanie kopii odbywa się z poziomu autorskiego panelu administracyjnego. Przez panel możesz także zgłosić ewentualną awarię, jak i przez inne kanały, choć te nie będą traktowane priorytetowo. Wykonywane backupy nie wpływają na szybkość działania strony www.

Webh.pl wspiera technologie PHP (5.6 i 7.1), MySQL 5.5 i CRON.

Webh.pl zdaniem przeciętnego internauty

Hostingodawca cieszy się dobrymi ocenami swoich użytkowników, choć w ostatnim czasie pojawiła się rysa na jego nieposzlakowanej opinii. Sporo osób zarzuca słabsze zabezpieczenia (brak antyDDoS), ale z drugiej strony ci sami użytkownicy akceptują pewne kompromisy narzucone przez stosunkowo niską cenę.

Opinia Primo:

Posiadam hosting w chmurze od niedawna i jestem zadowolony. Support na duży plus oraz cena. Polecam.

Opinia Kolopik:

Jeśli chodzi o webh, korzystam z ich usług od ponad roku, głównie z serwerów VPS. Ogólnie działa to nieźle, w ciągu roku odnotowałem dwie niedługie przerwy w działaniu serwera.

Opinia Juvenito:

No niestety częste krótkie przerwy się zdarzały. Jednak support zawsze odpowiadał i naprawiał ewentualne błędy bardzo szybko. Tu był ogromny plus. Warto mieć na uwadze fakt, że jest to rozwiązanie budżetowe. Dostajemy ogromną moc obliczeniową za śmieszna cenę. Coś za coś.

Od drugiej połowy 2019 roku coraz częściej mówi się o utracie wcześniejszej stabilności serwerów webh.pl. Oto jedna z nich.

Opinia sempre:

Generalnie to te padające maszyny i problemy się pojawiły jakoś od roku, kiedyś vpsy tam działały dosyć stabilnie i bezkonkurencyjnie adekwatnie do ceny, teraz to już strach tam cokolwiek stawiać.

Zalety webh.pl

 • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL
 • wsparcie dla SSH
 • dobre wsparcie techniczne
 • dobra cena
 • duża moc obliczeniowa
 • backup co 1 godzinę
 • kopie bezpieczeństwa przechowywane przez 21 dni
 • inteligentne skalowanie zasobów
 • firma na rynku od 2007 roku
 • rabat w umowie na 2 lata

Wady webh.pl

 • stosunkowo mała pojemność serwerów
 • brak zróżnicowania oferty (nie licząc VPS)
 • priorytet w działaniu supportu tylko w zgłoszeniu przez panel

Podsumowanie

Czy warto skorzystać z usług webh.pl? Naszym zdaniem tak! Jeżeli szukasz oferty hostingu, to ten hostingodawca zaoferuje całkiem sporo za niezbyt wygórowaną cenę. Musisz co prawda liczyć się z awariami, które mogą się przydarzać co jakiś czas. Na szczęście support działa - zwłaszcza przez panel - szybko i sprawnie.

Ocena firmy

Niezawodność
4
Pomoc techniczna
3.9
Staż na rynku
4.5
Zakres oferty
3.8

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.