Pierwsza serwerownia Kylos została uruchomiona w 2008, choć początki firmy sięgają roku 2003. To właśnie wtedy firma ta została założona z inicjatywy studentów Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łodzkiej. Od kilkunastu lat Kulos dostarcza bezpieczny i niedrogi hosting. Co w nim otrzymasz?

Bogata oferta Kylos

Oprócz klasycznego hostingu www, Kylos świadczy także usługi hostingu Reseller i hostingu Wordpress. W ofercie firmy są także serwery dedykowane, domeny, VPS czy certyfikaty SSL.

Na hosting www Kylos składają się w sumie (stan na 09.07.2020) 4 pakiety - Kylos Silver, Kylos Gold, Kylos Platinum oraz topowy Kylos Titanum. Pierwszy z nich jest promowany także w osobnej zakładce "Tani hosting" na stronie kylos.pl. Dostaniesz w nim m.in. transfer rzędu 2 TB, powierzchię 50 GB SSD i nielimitowane skrzynki pocztowe. Wszystko to za 121,77 zł brutto na rok.

Najpopularniejszym planem hostingu www jest jednak Kylos Platinum za 367,77 zł z VAT. Transfer w nim jest nielimitowany, a wielkość dysków powiększona jest do 150 GB. Niezależnie od wybranego pakietu, otrzymasz w nim m.in. dyski SSD, darmowe certyfikaty SSL oraz dostęp do SSH!

Dlaczego Kylos?

Oprócz wyżej wymienionych zalet, Kylos ma jeszcze kilka innych asów w rękawie. Jest z nim z pewnością wsparcie dla technologii HTTP/2 i LiteSpeed, co wpływa na szybkość i stabilność strony trzymanej na jego serwerach. Z DNS Anycast Twoje dane są bezpieczne, poza tym Kylos przechowuje kopie bezpieczeństwa do 7 dni wstecz, a backupy robi raz dziennie.

Zawsze też możesz liczyć na wsparcie techniczne drogą telefoniczną lub e-mailową. Jest ona dostępna przez 24 godziny na dobę. Support pomoże Ci też w migracji danych od dotychczasowego hostingodawcy. Do Twojej dyspozycji przewidziano cPanel.

Opinie Kylos w sieci

Jak klienci oceniają jakość usług firmy Kylos? W opiniach Google hostingodawca ma ocenę (stan na 09.07.2020) 3,7/5 na niemal 30 głosów.

Firmie zaufali m.in. MobileMS i Kamikaze. Ich dyrektorzy zgodnie twierdzą, że Kylos to godny zaufania hostingodawca. W sieci jednak nie brakuje bardzo złych opinii na jego temat.

Opinia Tomasza K.:

Ciągłe problemy wynikłe ze strony KYLOS, brak komunikacji na poziomie. Konsultanci nawet nie czytają co się do nich pisze. Szukają słowa klucz i bezmyślnie wysyłają linki z instrukcjami. Na 100% zmieniam serwer bo tutaj się nie da współpracować. Marnują cenny czas na wymianę wiadomości, żeby w końcu skusić klienta na wykupienie usługi naprawy czegoś co powinno działać bez zarzutu.

Opinia Macieja G.:

pierwsze dni współpracy i juz żałuję przeniesienia hostingu do tej firmy. cały dzień prawie nie działa poczta, moja strona działa czasami... infolinia robi z klientów debili.... masakra..... nie są w stanie określić kiedy naprawia problem...brak zabezpieczenia klientów przez awaryjne przeniesienie na inny serwer !!!

Z drugiej strony, osoby pozytywnie oceniające Kylos najbardziej doceniają właśnie stabilność serwerów i support.

Opinia Agaty W.:

Pracuje na serwerze już od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Wsparcie techniczne udziela odpowiedzi bardzo szybko i rzeczowo. Zawsze można liczyć na pomoc. Możliwość gotowych instalacji takich jak wordpress, prestashoop czy joomla bardzo ułatwia prace.

Opinia Konrada M.:

Ja i Kylos to związek 4 letni :) Przez te 4 lata dostawałem zawsze szybko odpowiedzi Nie mam na co narzekać ta opinia na prawdę im sie nalezy Ci ludzie na prawdę robią to bo to kochają

Z powyższych opinii można wysnuć jeden wniosek: często problemy techniczne są szybko zażegnane przez techników i administratorów Kylos, zdarzają się jednak dość liczne przypadki, z którymi support nie radzi sobie tak dobrze, jakby sobie tego życzyli klienci.

Zalety Kylos

  • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
  • polska lokalizacja serwerów
  • dobre ceny
  • wsparcie dla SSH
  • szybkość i stabilność działania
  • codzienny backup przetrzymywany przez 7 dni
  • firma na rynku od 2003 roku
  • support 24 godziny na dobę...

Wady Kylos

  • ...na którego narzeka dość liczne grono klientów
  • dość częste problemy techniczne

Podsumowanie

Ile głosów, tyle opinii. Kylos zbiera albo dobre oceny, albo złe. Najczęściej dostaje się supportowi i słabej stabilności serwerów. Jak na ironię, nie brakuje głosów, które... zdają sie przeczyć wcześniejszym opiniom!

Co by nie mówić o jakości oferowanych usług, ich poziom "na papierze" wygląda całkiem zachęcająco. Dostaniesz w cenie pakietu m.in. dyski SSD, bezpłatne certyfikaty SSL i codzienne backupy. Czy warto? Porównaj ofertę Kylos z konkurencją na hostdog.pl i podejmij świadomą decyzję!

Ocena firmy

Niezawodność
3.6
Pomoc techniczna
4
Staż na rynku
4.1
Zakres oferty
4

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.