Większość ofert hostingów zapewnia nieograniczoną liczbę domen i subdomen. Za sam adres strony głównej własnej witryny internetowej trzeba jednak zapłacić - im "atrakcyjniejsza" nazwa, tym zazwyczaj wyższa cena zakupu. Istnieją jednak hostingi oferujące darmową rejestrację domeny.

Hosting z darmową domeną - wstęp

Wybierając ofertę serwera zazwyczaj kierujemy się takimi parametrami jak cena, wielkość transferu czy miejsca na dysku. W niektórych przypadkach będziemy mieć do czynienia z nielimitowanym transferem i przestrzenią dyskową hostingu. Gdy jednak zakładamy od podstaw własną stronę internetową, warto wziąć pod uwagę kolejny aspekt - możliwość darmowej rejestracji domeny, a więc adresu strony www.

Taka opcja zwykle oferowana jest w bonusie i nie jest zbyt często spotykana, w przeciwieństwie do ofert hostingu z nielimitowanymi domentami i subdomenami. Te ostatnie w zasadzie stanowią standard na rynku. Najczęściej napotkamy na lubiane domeny .pl, ale zdarzają się również inne.

Hostingi www z darmową domeną

Poniżej przedstawiamy najciekawsze pakiety z darmową domeną w prezencie (stan na 20.08.2023 r.).

atthost

Bardzo rozbudowaną ofertę hostingu www ma atthost.pl. Usługodawca zapewnia 4 różne pakiety hostingu w cenach od 117 do 567 zł brutto na rok, ale (niezależnie od wybranego planu) możliwa jest rejestracja tylko 1 domeny .pl. W promocji nie bierze udziała najtańsza oferta z dostępnej czwórki, a więc ta za 117 zł.

cal.pl

Analogiczną ofertę przedstawia hosting www od cal.pl. Firma ta zapewnia kilka ciekawych bonusów, a jednym z nich jest właśnie darmowa domena .pl na rok. Do wyboru są 4 oferty Ace i w każdej z nich dostaniesz za free domenę .pl. Ich ceny w skali roku wahają się od niecałych 122 do niemal 1106 zł brutto.

Sama liczba domen i subdomen jest oczywiście nielimitowana i to niezależnie od wybranego pakietu hostingu www.

Hostinguj

1 darmowa domena .pl zapewniana jest również przez hostinguj.pl. Aby ją otrzymać, wystarczy zamówić hosting na cały rok z góry. Bonus oferowany jest w każdym pakiecie hostingu SSD NVMe w cenie od 59,40 do 1499,52 zł z VAT. Znakomicie!

OVH

Również gigant w branży hostingowej, a więc OVH, nie może stać na przegranej pozycji i również oferuje hostingi www z darmową domeną przez pierwszy rok. Ceny są znośne i wahają się - w zależności od wybranego pakietu - od około 130 do około 650 zł.

Jakby tego było mało, OVH oferuje nie tylko darmową domenę z rozszerzeniem .pl, ale wiele, wiele innych! Do wyboru masz domeny .com, .shop, .store, .tech, .me .live, .space, .xyz, .online, .site, .pro, .cloud, .blog, .name, .ovh, .net, .org, .info, .eu, .fr, .re, .be, .boutique .it, .de, .co.uk. Do wyboru, do koloru!

Hosting z darmową domeną - podsumowanie

Jeszcze parę lat temu hostingi www z darmowymi domenami oferowali także Smarthost, hekko i Progreso, ale obecnie zniknęli oni z rynku. Czy jednak hosting z darmową domeną jest tak bardzo opłacalny?

Brak darmowej domeny w pakiecie nie musi automatycznie przekładać się na znaczne zwiększenie wydatków. Ceny potrafią być naprawdę bardzo znośne, np. OVH oferuje najtańsze domeny już od niecałych 10 zł brutto na rok. Szukając oferty z tanią lub darmową domeną nie zapominajmy o najważniejszych parametrach serwera, a także o wysokości abonamentu! Może się okazać, że korzystniej będzie dokupić domenę osobno, zyskując za to o wiele lepszą cenę pakietu i lepszy poziom usług. Aby porównać wszystkie zmienne hostingu, odwiedź naszą porównywarkę hostdog.pl.

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.