Kreator stron www to bardzo pomocne narzędzie w projektowaniu i tworzeniu witryn internetowych. W prosty i intuicyjny sposób pozwala na jej założenie nawet największym laikom. Z tego też powodu kreator stron jest jednym z asów w rękawie hostingodawców.

Cena, wielkość transferu w skali miesiąca czy roku i pojemność konta - to podstawowe parametry warunkujące dobrą ofertę hostingu. Przy wyborze optymalnego pakietu nie zapominajmy jednak o tak ważnych sprawach, jak certyfikaty SSL (lub darmowy Let's Encrypt), ilość obsługiwanych domen czy kont e-mail.

Wśród nich nie wypada nie wymienić kreatora stron www, dzięki któremu nie jest wymagana umiejętność kodowania i programowania. Kreatory stron - dzięki wbudowanym motywom i gotowym szablonom - pozwalają na efektywne stworzenie swojej witryny www. Taka modułowa konstrukcja ma niemal same zalety, ale który hostingodawca zapewnia w swojej ofercie kreator stron?

1. Kreator stron Hostinger

Kreator stron www jest dostępny na hostinger.pl. Ten hostingodawca udostępnia wybór lub stworzenie od zera szablonu swojej strony i gwarantuje jej odpowiednią funkcjonalność. Elastyczne narzędzie działające na zasadzie "przeciągnij i upuść" pozwoli stworzyć unikatową i całkowicie spersonalizowaną witrynę internetową. Bez obaw o brak oryginalności i przesadną i sztuczną modułowość!

A to nie koniec zalet kreatora ofert od Hostingera. Usługodawca zapewnia responsywność tworzonych stron, a to oznacza ich pełną użyteczność nie tylko na ekranach komputerów, ale także na tabletach i telefonach.

2. Kreator stron HEKKO

Hekko promuje swój kreator stwon internetowych (CMS) jako "intuicyjny" i "łatwy w użyciu". Podobnie jak u poprzednika, również i tym razem poszczególne moduły i sekcje są przeciągalne - wystarczy chwycić odpowiedni element i umieścić go w pożądanym miejscu (ang. drag & drop). Funkcja ta jest obsługiwana przez nowe przeglądarki - Chrome, Firefox czy Safari.

Hostingodawca zapewnia intuicyjne dzialanie i łatwość obsługi swojego narzędzia, którego poleca nie tylko webmasterom, ale i osobom bez doświadczenia w tworzeniu stron www. Witryny powstałe w kreatorze Hekko są responsywne.

3. Kreator stron home.pl i az.pl

Home.pl oferuje 3 płatne kreatory, które można opcjonalnie dokupić do jednego ze swoich planów hostingowych. Ceny w obecnej (stan na 27.01.2020) promocji wynoszą od 48 do 144 zł netto. Środkowy pakiet (Kreator Biznes) kosztuje 96 zł bez podatku VAT.

Każdy z nich zapewnia edycję szablonów, 36 branżowych motywów do wyboru i działanie w wersji mobilnej, a więc na ekranie smartfonów. Ponadto oferowana jest ochrona stron www i - w zależności od wariantu - 20, 60 lub nielimitowana ilość podstron. Najdroższy z nich (Kreator Profesjonalny) udostępnia jeszcze Moduł eCommerce, którego brak w najtańszym Kreatorze Start.

Hostingodawca chwali się swobodą dodawania poszczególnych elementów ("przeciągnij i upuść) oraz prostotą działania. Nie trzeba być programistą, aby stworzyć swoją stronę w home.pl!

Uwaga - praktycznie ten sam poziom usług kreatora stron, lecz w jeszcze niższej promocyjnej cenie (36,90, 59,00 i 100,00 zł brutto) oferuje hosting az.pl.

4. Kreator stron Linuxpl.com

SiteBuilder to prosty program do kreowania swoich stron internetowych w firmie Linuxpl. Jest udostępniany dla każdego, kto zamówi hosting na linuxpl.com.

Narzędzie umożliwia łatwą obsługę i kreację stron, a samo tworzenie witryny jest podzielone na 3 etapy. Linuxpl.com daje do wyboru za darmo kilkadziesiąt gotowych wzorów/szablonów dla domen hostowanych na jego serwerach. Lista darmowych modułów:

 • ankieta
 • blog
 • formularz kontaktowy
 • galeria

Opcjonalne (płatne) moduły:

 • sklep internetowy
 • budowa formularzy
 • integracja z mapą
 • newsletter
 • FB fanpage
 • i wiele in.

5. Kreator stron Futurehost

Generowanie stron internetowych bez wiedzy programistycznej umożliwia również Futurehost i jego kreator stron www. Według zapewnień hostingodawcy, witryna może być postawiona w godzinę. W Futurehost stworzymy stronę w 4 krokach:

 1. Wybranie szablonu graficznego.
 2. Konfiguracja strony.
 3. Dodanie podstron.
 4. Wzbogacenie strony dodatkami.

Kreator stron internetowych od Futurehost kosztuje 10 zł miesięcznie. Możliwe jest korzystanie z niego za darmo przez pierwsze 14 dni bez żadnych zobowiązań.

Co daje kreator stron www?

 • umożliwiają stworzenie stron www osobom bez doświadczenia
 • nie wymagają umiejętności kodowania i programowania
 • pozwalają na oszczędność czasu i gotówki
 • są proste i intuicyjne w obsłudze
 • dają możliwość personalizacji witryny
 • generują w pełni funkcjonane strony www (również w wersji mobilnej)

Komentarze