Chyba każdy z internautów ma swój adres mailowy. W Polsce najczęściej należy on do skrzynek mailowy zakładanych na Gmailu, o2, wp czy vp. Każda z nich ma bardzo dużą zaletę - są one darmowe, ale mają też swoje minusy, jak np. wszędobylskie reklamy czy spam u większości z nich. Prowadzając biznes czy stronę internetową warto jednak zadbać o pocztę e-mail na własnej domenie. Jak to zrobić?

Dbanie o wizerunek

Załóżmy, że prowadzisz bloga, stronę internetową czy - tym bardziej - sklep internetowy pod hipotetycznym adresem www.najlepszyskleponline.pl. Kontaktując się ze swoim klientem (albo odwrotnie) trochę niepoważnie byłoby dokonać tego ze skrzynki np. najlepszyskleponline@interia.pl... Czyż nie?

W końcu dbasz o swój wizerunek, ale nie tylko - liczysz się z klientem i nie możesz sobie na to pozwolić, aby ten miał jakiekolwiek przesłanki, by stracić zaufanie. Chyba nie chcesz, aby na Twój biznes wołano "firma krzak" tylko dlatego, że nie zadbano o taki szczegół, jak porządna skrzynka mailowa na własnej domenie? No dobra, ale jak taką założyć?

Skrzynka e-mail pod własną domeną u hostingodawców

Chyba najprostszym i najmniej wymagającym jakiejkolwiek ingerencji sposobem na założenie poczty mailowej pod własną domeną jest... jej zakup bezpośrednio u hostingodawcy. Wybór jest naprawdę szeroki! Co prawda nie jest to całkowicie darmowa opcja, jak wcześniej wspomniane skrzynki e-mail pokroju Gmaila czy wp, to jednak zyskujesz to, co chcesz - maila pod własną domeną! Na co możesz liczyć? Przed Tobą przykładowe (aktualne na 24.03.2021) oferty hostingodawców!

Mail pod Twoją domeną w OVH

OVH oferuje profesjonalne rozwiązania e-mail. Ma przy tym trzy propozycje w cenie od 3,75 do 13,16 zł netto (bez VAT) miesięcznie. Każda z nich ma zainstalowane filtry antywirusowe i antyspamy. Najmniejsza liczy 10 GB pojemności. Jeżeli zależy Ci na SSL, to wybierz najdroższą z nich.

Mail pod Twoją domeną w home.pl

Home.pl proponuje skrzynkę e-mail przy każdej domenie w 2 konfiguracjach: Home i Biznes. Ta pierwsza ograniczona jest jednak tylko do 10 domen, więc pewnie nie będzie Cię interesować. Druga zaś kosztuje 61,50 zł brutto na rok, a więc o wiele taniej niż w OVH! To jednak cena przez pierwszy rok - odnowienie jest droższe, bo na pierwsze 12 miesięcy dostajesz rabat w wysokości aż -87%. Specyfikacja? Pojemność 100 GB, załączniku bez limitu, wiele kont, opcjonalny (dodatkowo płatny) SSL.

Aby obsługiwać pocztę e-mail w domenie konieczne jest posiadanie hostingu poczty home.pl, oferowanego m.in. w usługach:

 • hosting WWW
 • hosting dla WordPress
 • Poczta Biznes

Mail pod Twoją domeną w nazwa.pl

Co proponuje nazwa.pl - jeden z większych hostingodawców na polskim rynku? Dostaniesz tu pocztę z zapasem 100 GB (1 domena, 1 konto e-mail) i aplikację na Androida. Poza tym nazwa.pl zapewnia w cenie antywirusa i antyspam, a także kopie bezpieczeństwa. Usługa CloudMail Start kosztuje 60 zł netto (73,80 zł z VAT).

OVH, home.pl i nazwa.pl to tylko przykłady hostingodawców, w których możesz zamówić skrzynkę e-mail pod własną domeną. Więcej firm świadczących takie usługi znajdziesz w naszej porównywarce hostingów hostdog.pl. Uwaga! Takie rozwiązanie ma spory minus - gdy padnie strona www, nieosiągalna będzie także skrzynka pocztowa!

Skrzynka e-mail pod własną domeną u innych usługodawców

Mail pod Twoją domeną z Google

Na samym początku padło zdanie o "darmowym Gmailu". To prawda - każdy może bezpłatnie założyć swoje konto na tej skrzynce pocztowej. Google idzie jednak krok dalej i oferuje Gmaila dla Twojej domeny! Ceny abonamentu Google Workspace wahają sie od 20,70 do 69 zł. W każdym z nich otrzymasz następujące usługi:

 • Gmail
 • Drive
 • Meet
 • Calendar
 • Chat
 • Docs
 • Sheets
 • Slides
 • Keep
 • Sites
 • Forms
 • Currents

Najtańszy pakiet, Business Startert za 20,70 zł, zapewnia m.in. 30 GB miejsca w chmurze, rozmowy wideo do 100 osób, mechanizmy zabezpieczające czy pomoc techniczną na standardowym poziomie. Droższy abonament (Business Standard za 41,40 zł) oferuje więcej, bo choćby 2 TB przestrzeni i spotkania wideo (wraz z ich nagrywaniem) dla 150 osób. Business Plus za 69 zł da Ci aż 5 TB, wideo dla aż 250 osób i rozszerzone mechanizmy zabezpieczające. Cena i zakres topowego pakietu Business Enterprise jest do indywidualnego uzgodnienia z usługodawcą.

Jak widzisz, również Google proponuje spory wybór dla Twojej firmy. Wypróbuj usługę za darmo przez 14 dni!

Mail pod Twoją domeną z Microsoft 365

Możesz też wybrać produkt innego amerykańskiego giganta - Microsoft 365. W ramach tej usługi możesz stworzyć spersonalizowany adres mailowy. Microsoft 365 działa na Windowsie, macOS, iOS i Androidzie. Do wyboru masz 2 pakiety:

 • Microsoft 365 Personal - 299,99 zł za rok lub 29,99 zł miesięcznie
 • Microsoft 365 Family - 429,99 zł za rok lub 42,99 zł miesięcznie

Ta ostatnia propozycja proponowana jest dla grupy 2-6 osób. Amerykanie zapewniają m.in. 1 TB przestrzeni dyskowej (w Family 6x 1 TB), Outlook i kalendarz bez reklam, a dodatkowo (premium) także dostęp np. do Worda czy Excela. Tyle dla użytkowników domowych - dla firm sytuacja wygląda nieco inaczej.

Tu do wyboru masz łącznie 4 pakiety, z czego 1 obejmuje wyłącznie aplikacje. Abonament opłacasz każdego miesiąca z rocznym zobowiązaniem. Oto ceny netto (bez VAT):

 • Microsoft 365 Business Basic - 4,20 euro miesięcznie
 • Microsoft 365 Business Standard - 10,50 euro miesięcznie
 • Microsoft 365 Business Premium - 16,90 euro miesięcznie
 • Aplikacje Microsoft 365 - 8,80 euro miesięcznie

Nie licząc wersji Basic (internetowe i mobilne warianty pakietu Office), pakiety zawierają aplikacje Outlook, Word, Excel i PowerPoint. Publisher i Access dostępne są wyłącznie na komputery PC.

Microsotf proponuje więc kompleksowe rozwiązanie nie tylko Twojej skrzynki mailowej. Czy są jeszcze inne alternatywy?

Skrzynka e-mail pod własną domeną we własnym serwerze pocztowym

Z pomocą może przyjść jeszcze własny serwer pocztowy. Plusów jest kilka, choćby brak opłat przynajmniej u części z nich. Z minusów warto odnotować nie zawsze intuicyjny interfejs czy problemy z konfiguracją. Oto niektóre z nich:

 • Mail-in-a-Box
 • Mailu
 • poste.io2

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.