Krakowskie e-Centrum Informatyczne JUMP, bo tak brzmi pełna nazwa firmy KEI.pl funkcjonuje na polskim rynku hostingowym od 2000 r. W tym czasie firma została jednym z liderów polskiego rynku dostawców hostingu.  Firma posiada siedzibę w Krakowie, tam również znajdują się fizycznie jej serwery. KEI posiada rozbudowane i nowoczesne centrum danych, w którym znajduje się ponad 700 maszyn. Firma obsługuje ponad 45 000 domen.

Szeroka i stale rozwijana oferta

KEI posiada w swojej ofercie pełny wachlarz usług hostingowych. Podstawę stanowią oferty hostingowe (3 w oparciu o zwykłe dyski i 2 w oparciu o dyski SSD).

Kolejny punkt oferty to serwery “wirtualne” czyli oferta VPS z możliwością elastycznej konfiguracji zasobów serwera (tutaj wadą jest jedynie brak możliwość skorzystania z większej liczby adresów IP). Firma oferuje również serwery dedykowane (zarządzane i root) z dyskami zwykłymi i SSD. Dopełnieniem oferty są serwery reseller, kolokacja w centrum danych, rejestracja domen i certyfikatów SSL oraz kreator stron www.

Oprogramowanie do zarządzania we wszystkich platformach KEI opiera się na autorskim systemie WebAs, również do obsługi poczty KEI oferuje własny system Webmail.

Należy podkreślić, że firma na bieżąco rozwija swoją ofertę (wprowadzając np. szybkie dyski SSD czy najnowszą wersję PHP7)

Nowoczesna infrastruktura

KEI podkreśla fakt posiadania własnego nowoczesnego centrum danych, które jest ciągle rozwijane. Jest to obiekt o powierzchni 1000 m2. Posiada łącza do 6-ciu niezależnych operatorów (ATMAN, Netia, PLIX, ACK Cyfronet AGH, Cogent). Obiekt jest pod stałą ochroną profesjonalnej firmy, posiada monitoring CCTV, oraz fizyczny dostęp oparty na uprawnieniach. W obiekcie stale pracują administratorzy firmy.

Centrum posiada również: automatyczny system klimatyzacyjny, nowoczesny system gaśniczy oraz podłogę technologiczną. W razie awarii prądu dostawę energii zapewniają agregaty prądotwórcze o mocy 1000 kVA.

Klienci potwierdzają: “To solidna firma”

Wśród opinii o firmie KEI przeważają te pozytywne. Klienci chwalą niezawodność, stabilność oraz wsparcie techniczne. Chwalone jest również podejście do klienta (np. możliwość elastycznego dopasowania oferty, terminów płatności itd.)

Pojawiają się głosy o nieco wygórowanych cenach ofert poza promocją, ale większość klientów zaznacza, że warto zapłacić nieco więcej za jakość utrzymywaną przez KEI. Można również znaleźć opinie o zbyt restrykcyjnych ogranieczeniach obciążenia i związanych z tym dodatkowych opłatach.

Zalety KEI.pl

  • długa obecność na polskim rynku
  • pozytywne opinie o solidności i stabilności serwerów
  • dobre wsparcie techniczne
  • własne nowoczesne centrum danych zlokalizowane w Polsce (Kraków)
  • wśród klientów m.in.: Komputronik, Eurosport, Wojas, Wisła Kraków, Polfa Lublin S.A.
  • rozbudowana i rozwijana oferta

Wady KEI.pl

  • niezbyt korzystna cenowo oferta poza promocją
  • do dyspozycji wyłącznie autorski panel administracji, bez możliwości korzystania np. z otwartych narzędzi webmail
  • dość restrykcyjne limity obciążenia serwera

Podsumowanie

KEI to solidna marka na polskim rynku usług hostingowych. Firma dba o jakość i niezawodność swoich usług i dobrą obsługę klienta. Dbałość ta odbija się niestety na dość wysokich cenach, ale osoby szukające profesjonalnego dostawcy hostingu na pewno będą skłonne zapłacić nieco więcej w zamian za spokój i pewność, że ich strona będzie zawsze dostępna.

 

Ocena firmy

Niezawodność
3.8
Pomoc techniczna
3.9
Staż na rynku
3.8
Zakres oferty
4

Komentarze

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Hostdog.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.